Vasárnapi médiajelenések szerint a két egymással szomszédos megyében a hétvégén tartott rendkívüli megyei tanácsüléseken fogadták el a képviselők azon előterjesztést, amely szerint a kormánypárt és az őket kívülről támogató kommunisták tevékenysége ellentmondásban van a nemzeti érdekekkel, valamint sérti az ukrán állampolgárok jogait és szabadságát. A megyékben a két párt tevékenységét és szimbólumait is betiltották.
Január 23-án a nyugati és közép-ukrajnai megyékben a hatalomváltásért tüntetők támadásokat kezdtek helyi adminisztrációs épületek ellen, amelyek közül többet megszálltak. Helyi jelenések szerint jelenleg a tüntetők kezén van a megyei adminisztráció Lvivben (Lembergben), Rivnében, Ternopilban, Ivano-Frankivszkban, Csernyivciben és Hmelnickijben. Zsitomirban és Poltavában is kísérletet tettek az ottani adminisztrációs épületek elfoglalására, sikertelenül. Vinnicjában és Ungváron tömegdemonstrációkat tartottak az ottani adminisztrációs hivatalnál.
Az ellenzéki demonstrálók azért veszik főként az adminisztrációk épületeit célba, mert Ukrajnában kettős helyi vezetés van: a polgármestereket, illetve a városi, megyei és egyéb tanácsokat választják, míg az adminisztrációk vezetőit, a megyék kormányzóit az államfő nevezi ki.
Oleh Tyahnibok, a nacionalista Szabadság (Szvoboda) párt elnöke előző este a kijevi tüntetők előtt kijelentette: megváltozott Janukovics elnök tárgyalási stílusa. Ez szerinte annak köszönhető, hogy megnyílt a „második front”, azaz a főváros után vidéken is sikeres akciókat hajtottak végre a hatalomváltást követelők.
A szombati tárgyalásokon Janukovics miniszterelnöki tisztséget ajánlott fel Arszenyij Jacenyuknak, az ellenzéki Haza (Batykivcsina) párt jelenlegi vezetőjének, és miniszterelnök-helyettesi posztot Vitalij Klicskónak, az Ütés (UDAR) elnökének. Az ellenzék egyelőre sem igent, sem nemet nem mondott az államfő ajánlatára.
Kijevben a rendőrök vasárnap kivonultak a belvárosi Európai téren lévő Ukrán Ház nevű kulturális központból, amely ezt követően a tüntetők ellenőrzése alá került – közölte a helyi sajtó. Az ukrán belügyminisztérium korábban azt közölte, hogy előző nap az épületben a rendfenntartó erők pihenő tartalékosait szállásolták el. Vasárnap egy órakor – helyi idő szerint – a tüntetők váratlanul megrohamozták az épületet, betörték ablakait és a bejárati ajtót, de nem sikerült benyomulniuk.
A tárca szerint a rendőrök nem hagyták magukat provokálni. A tüntetők azonban körülzárták az épületet és tárgyalásokat kezdtek a bent lévőkkel. Céljuk az volt, hogy a rendőröket túszul ejtsék, és a megmozdulások fő helyszínén, a Majdanon (Függetlenség terén) őrizetbe vett társaikra cseréljék ki őket. Ezt elkerülendő a belügyminiszter parancsot adott az épületben lévő erők kivonására, ami zavartalanul meg is történt.
Janukovics kompromisszumos ajánlatai ellenére vasárnapra virradóan is folytatódtak a kormányellenes tüntetések Kijevben. Az éjszaka folyamán mintegy kétezer tüntető az ukrán főváros központjában megrohamozott egy épületet, amelyet a biztonsági erők használtak. A rendőrök könnygázzal, illetve vakítógránátokkal igyekeztek feltartóztatni őket. A tüntetők körülzárták az épületet, a biztonsági erőket távozásra szólították fel. Személyi sérülésről nem érkezett jelentés.
Vitalij Klicsko a Függetlenség terén felállított emelvényen azt hangoztatta, hogy az ellenzék előre hozott elnökválasztás kiírását követeli még az idén. Oleh Tyahnibok, a Szabadság (Szvoboda) párt vezetője pedig kijelentette, hogy a harc folytatódik.