Az európai parlamenti képviselők felszólították a konfliktus minden résztvevőjét, valamint a többi országot, hogy támogassák Ukrajna belső és területi egységét. Egyben felhívással fordultak az ukrán törvényhozáshoz, hogy tartsa tiszteletben a kisebbségek jogait, egyebek között az orosz és más kisebbségek jogát anyanyelvük használatára. A dokumentumban kiemelték, hogy Ukrajnában új törvényt kell elfogadni, amely összhangban van a Kisebbségi és Regionális Nyelvek Európai Chartájával.
Az EP üdvözölte az Európai Tanács által bizonyos magas rangú ukrán tisztségviselőkkel szemben elfogadott büntetőintézkedéseket is, egyúttal síkraszállt azért, hogy időtartamukat terjesszék ki az egész ukrajnai átmeneti időszakra. A képviselők követelték, hogy induljon vizsgálat a leváltott Viktor Janukovics elnök családja és hívei ellen „állami pénzeszközök nagyarányú elköltése miatt”, és fagyasszák be összes nyugati bankbetéteiket, amíg nem tisztázzák ezeknek a pénzeknek a forrását. „Ha bebizonyosodik, hogy lopások történtek, az EU tagállamainak kötelességük visszaadni ezeket a pénzeket” – áll a határozatban.
A képviselők szerint az új ukrán hatóságok tevékenységének egyik prioritásává kell tenni a korrupció elleni harcot. Ezzel kapcsolatban az EP támogatja a párton kívüli civil kezdeményezést a „Majdan-platform” létrehozására, amely kidolgozná az ukrajnai korrupció elleni küzdelem stratégiáját. Ezt a platformot kedden Guy Verhofstadt, az EP liberális frakciójának vezetője javasolta azzal a céllal, hogy bevonják a hatalomba azokat, akik közvetlenül részt vettek a tiltakozó mozgalomban.
A képviselők azt is követelték, hogy Ukrajnában ne adjanak teret a bosszúnak és az önbíráskodásnak. Felszólították az ukrán hatóságokat, hogy állítsanak fel független bizottságot a tüntetések során elkövetett bűncselekmények kivizsgálására, szoros együttműködésben az Európa Tanáccsal és Európai Biztonsági és Együttműködési Szervezet képviselőivel.
Szorgalmazták, hogy az EU sürgősen nyújtson pénzügyi segítséget Ukrajnának, és könnyítse meg a vízumkiadást állampolgárai számára. A pénzügyi segítség egyrészt rövid lejáratú hitelből állna – melyet a Nemzetközi Valutaalappal (IMF) és a Világbankkal együttműködve adnának Ukrajnának –, másrészt egy hosszú lejáratú hitelcsomagból, amelyet az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD), valamint az Európai Beruházási Bank (EIB) nyújtana.
A képviselők követelték azt is, hogy szervezzenek adományozói konferenciát a lehető legrövidebb határidőn belül Ukrajna számára, amelynek sürgősen 35 milliárd dollárra van szüksége ahhoz, hogy elkerülje az államcsődöt.
Tabajdi Csaba, az MSZP képviselője, az EP-ben működő kisebbségügyi frakcióközi munkacsoport társelnöke a testület csütörtöki ülését követően kiadott közleményében annak a véleményének adott hangot, hogy a nyelvtörvény eltörlése Ukrajna területi integritását veszélyezteti. A közlemény szerint az ideiglenes kormánynak óriási a felelőssége: egyértelművé kell tennie, hogy egyetlen ukrajnai népcsoportot sem érhet hátrányos megkülönböztetés.