Lezuhant egy izraeli drón a kék vonalon

Az izraeli hadsereg katonákat küldött a roncs begyűjtésére.

MD
2014. 02. 18. 21:06
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A nyilatkozó forrás szerint a drón Libanon déli része felett végzett repülést, mielőtt földnek csapódott a kék vonalon. A kék vonalat az ENSZ jelölte ki 2000. június 7-én, miután az izraeli hadsereg május 25-én kivonult Dél-Libanonból, véget vetve az 1982 óta tartó megszállásnak.

Tizenkét izraeli katona érkezett a drón roncsának begyűjtésére, és közben a helyszínen voltak helyi lakosok és libanoni katonák is. Semmilyen incidens nem történt közöttük – tette hozzá a név nélkül nyilatkozó libanoni biztonsági forrás.

Az ANI libanoni hírügynökség szerint a drón „ismeretlen okból” zuhant le. Sem az ENSZ békefenntartó alakulata (UNIFIL) – amely rendszeresen járőrözik a térségben –, sem az izraeli hadsereg nem erősítette meg a baleset tényét.

Az izraeli hadsereg rendszeresen megsérti a libanoni légteret, és emiatt Bejrút már többször panaszt tett az ENSZ-nél.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.