A híradások szerint Vladiszlav Szeleznyov, az ukrán védelmi minisztérium krími médiaközpontjának vezetője kercsi forrásokra hivatkozva közölte, hogy a szerelvény 14 darab Sz-300-as légvédelmi üteget, 4 páncélozott járművet és 13 katonai teherautót szállít.
Az UNIAN hírügynökség szerint az észak-krími Dzsankojban is katonai konvojt láttak elhaladni, de nem tudni, hogy milyen irányba tart a gépkocsioszlop.
Az ukránok közben amerikai fegyverekkel készülnek.
Az Aeroflot és a Transzaero orosz légitársaságok járatai csütörtöktől megváltoztatták útvonalukat: megkerülik Ukrajna légterét. Az intézkedés nem vonatkozik a krími kivételével az ukrajnai járatokra. Nem hivatalos értesülések szerint a légitársaságok az orosz hatóságok ajánlása nyomán döntöttek így – írta pénteken a Travel.ru orosz hírportál.
Hackerek többször megbénították pénteken az orosz elnöki hivatal és az orosz jegybank honlapját – jelentette a Kreml sajtószolgálata. „Erőteljes internetes ostrom alatt áll a Kreml honlapja” – közölte a hivatal szóvivője, hozzátéve, hogy a támadások nem szűnnek, és hogy biztonsági szakemberek megpróbálják kivédeni az esetleges további fennakadásokat. Arról nem szólt, hogy a hivatal gyanúja szerint ki áll a támadások mögött.
Az Európai Biztonsági és Együttműködési Szervezet (EBESZ) tagországainak megfigyelőcsoportja Kelet-Ukrajnából jelenti: csütörtökön találkoztak a helyi vezetéssel, akiktől azt a tájékoztatást kapták, hogy az országrészben feszült a helyzet, de béke és nyugalom van; néhány katonai alakulatnál megelőző intézkedést ugyan tettek, de egyébként minden a normális életritmus szerint zajlik.
Jelentősen gyengült a hrivnya
Péntek dél körül március 5. óta legmagasabb szintre, 10,05 hrivnyára emelkedett a dollár árfolyama, miután csütörtökön 9,70 hrivnyán zárt. A hrivnya árfolyamára komoly nyomás nehezedik az ukrán belpolitikai válság kezdete, tavaly november óta. A hrivnya árfolyama 18 százalékkal gyengült a dollárhoz képest az év eleje óta.
Bár korábban Oroszország érezhetően nem örült az EBESZ-megfigyelők érkezésének, a csütörtöki halálos áldozattal járó donyecki összecsapás után változtatott álláspontján, és maga kérte, hogy a szervezet szakemberei legyenek jelen a Krím félszigeten.
A donyecki összecsapások után – amelyben egy, az ország területi egysége mellett tüntető Szvoboda-aktivista halt meg – nyilatkozatban állt ki a kelet-ukrajnai, háromnegyed részben oroszok lakta országrész vezetése Ukrajna területének sérthetetlensége mellett. Ugyanakkor rögzítették azt is: Ukrajnának meg kell őriznie a jószomszédi viszonyt Oroszországgal.