A Rosszija állami televíziónak adott szombati televíziós interjújának előzetes ismertetése szerint a politikus a NATO októberben hivatalba lépő új főtitkárról, Jens Stoltenbergről szólva úgy fogalmazott, hogy nagyon jó, személyes kapcsolatokat ápol a volt norvég kormányfővel, akit az interjúban nagyon komoly, felelősségteljes embernek nevezett. Az elnök utalt arra, hogy Stoltenberg kinevezése javulást hozhat a katonai szövetség és Oroszország viszonyában, mindazonáltal hozzátette: „Meglátjuk, (Stoltenberg) hogyan fejleszti a kapcsolatokat új pozíciójában.” Putyin megismételte a NATO jelenlegi főtitkárával, Anders Fogh Rasmussennel kapcsolatos vádjait, amelyek szerint a volt dán miniszterelnök titokban rögzítette és kiszivárogtatta kettejük négyszemközti beszélgetéseit. Rasmussen mindig is tagadta ezt.
Az orosz államfő szerint ugyanakkor nincs akadálya annak, hogy a Nyugat és az Oroszország között az ukrán válság miatt feszültté vált kapcsolatok javuljanak. „Ez nem rajtunk, illetve nem csak rajtunk múlik, hanem a partnereinken” – fogalmazott. A Nyugattól elvárt konkrét lépésekről nem beszélt, szóvivője azonban pénteken arra utalt, hogy a Nyugat részéről nincs meg az Oroszország iránti tisztelet. Vlagyimir Putyin az interjúban kijelentette, „természetesen” kitüntetéseket fog adományozni katonáknak, akik részt vettek a Krím félszigeti hadműveletben. A Nyugat által Ukrajna részének tekintett területen az Oroszországhoz való csatlakozásról szóló népszavazással kapcsolatos bírálatokat visszautasította. Rámutatott, hogy a szavazásra jogosultak 83 százaléka járult az urnákhoz, amit lehetetlenség lett volna „megrendezni”.
Ugyancsak visszautasította azokat az összehasonlításokat, amelyekről nyugati elemzők beszéltek Moszkva 1990-es évekbeli csecsenföldi terrorizmusellenes hadműveletei és az ukrán kormánynak a Moszkva-párti szeparatisták elleni fellépése kapcsán. Csecsenföldön jól képzett, külföldről felfegyverzett csapatokról volt szó, és ez nagy különbség – szögezte le. Megerősítette, hogy Moszkva egy hónap haladékot ad Kijevnek, hogy kifizesse az orosz gázszállítmányokat. Hangsúlyozta, hogy Oroszország nem akarja romba dönteni az ukrán gazdaságot, de úgy fogalmazott, hogy nem várhatnak örökké a pénzre. Az európai országokat arra szólította fel, hogy találjanak megoldást az ukrán költségvetés finanszírozására.
Kerekasztal-megbeszéléseket kezdeményez a kelet-ukrajnai szeparatistákkal kialakult konfliktus feloldása érdekében Julija Timosenko, aki szombaton – a vezető ukrán politikusok közül elsőként – a kelet-ukrajnai tartományokba utazott. Donyecki látogatása alkalmával tett javaslatot olyan kerekasztal-tárgyalások összehívására, amelyeken Ukrajna minden régiója képviseltetné magát.
A kelet-ukrajnai Donyecki régió lakosainak többsége nem akar Oroszországhoz csatlakozni, de törvénytelennek tartja a nyugatbarát kijevi kormányt egy szombaton közzétett felmérés szerint. A kijevi Nemzetközi Szociológiai Intézet adatai szerint a helybeliek 52,2 százaléka ellenzi és csak 27,5 százalék támogatja a terület Oroszországhoz csatolását, 17,3 százaléknak pedig nem volt véleménye erről. A délkelet-ukrajnai orosz ajkú országrészben, összesen 8 régióban a lakosság 69,7 százalék ellenezte az elszakadást, csak 15,4 százalék támogatta, és 12,5 százalék nem tudott válaszolni a kérdésre. A 3232 ember megkérdezésén alapuló felmérés eredményét a Dzerkalo Tizsnya (A hét tükre) hetilap közölte.
Megkezdték a kivonulást az orosz piacról a japán bankok, tartva attól, hogy az ukrajnai válság miatt a Nyugat még keményebb szankciókat érvényesít Oroszország ellen – írta a szombati Financial Times. A londoni gazdasági napilap moszkvai banki forrásai szerint az elmúlt hetekben mások mellett a két legnagyobb japán bank, a Sumitomo Mitsui Banking Corporation (SMBC) és a Bank of Tokyo–Mitsubishi UFJ is visszalépett tervezett oroszországi ügyletektől. A Financial Times értesülései szerint az SMBC „az utolsó percben” szállt ki egy exportfinanszírozási ügyletből, amelyet a Metalloinvesttel, a leggazdagabb orosz nagybefektető, Aliser Uszmanov tulajdonában lévő fémipari csoporttal kötött a Krím orosz annektálása előtt néhány nappal.