Arszen Avakov tárcavezető közlése szerint a városházát áldozatok nélkül foglalták vissza a rendvédelmi erők, akiknek polgári aktivisták is komoly segítséget nyújtottak. Még tűzszerészek vizsgálják át az épületet robbanószerkezetek után kutatva. Avakov hozzáfűzte, hogy a városházát rendőri védelem alá veszik, a városban pedig a belügyi erők folytatják a helyzet normalizálását.
Ukrán páncélozott járművek csütörtökön megtámadták a kelet-ukrajnai Szlovjanszk településénél a Moszkva-barát szeparatisták egyik úttorlaszát. Az AFP hírügynökség fotoriportere öt harckocsiról számolt be. A szakadárok szóvivője azt mondta, hogy a helyi önkormányzat polgári alkalmazottait utasították, hogy hagyják el az épületet. Az épületet őrző fegyvereseik a helyükön maradnak. A szakadárok közlése szerint egy emberük meghalt, egy másik megsebesült.Más források szerint ketten haltak meg. A város más pontján is volt lövöldözés. A térségben az ukrán hadsereg folytatja hadműveletét a szeparatisták ellen.
Közben a megye északi részén lévő Artemivszk városában több tucat, a védelmi minisztérium közlése szerint mintegy 50-100 fegyveres orosz katonákkal az élen megtámadott egy katonai fegyverraktárt az éjszakai órákban. A tárca közölte, hogy az ukrán katonák visszaverték a támadást, amelyben az eddigi adatok alapján az ukrán fegyveres erők egy tagja sérült meg.
Helyszíni katonai források szerint a szakadárok felszólították a katonákat, hogy tegyék le a fegyvert és adják meg magukat. Miután a raktárban szolgálatot teljesítő katonák nem tettek eleget az ultimátumnak, támadásba lendültek, behatoltak a kerítésen keresztül, és automata gépkarabélyokkal, gránátvetőkkel lőtték, valamint kézigránátokkal támadták a katonai objektumot, ahonnan fegyvereket akartak szerezni. A katonáknak ugyanakkor sikerült visszaverniük a támadást, a szakadárok elfutottak.
A szakadárok rohamának visszaverésében az ukrán hadsereg deszantosai és kommandósai is részt vettek, a katonákat helikopterekkel szállították a helyszínre. Egyelőre nincs adat arról, hogy a támadók közül hányan sérültek meg.
Orosz oldalról Szergej Lavrov külügyminiszter egy moszkvai rendezvényen csütörtökön úgy fogalmazott, Oroszország az ukrán válság közös nemzetközi megoldása mellett áll ki. Lavrov ugyanakkor bírálta a nyugati államokat, elsősorban is az Egyesült Államokat, amelyek szerinte a hidegháború győzteseiként próbálnak viselkedni, és úgy tesznek, mintha nem kellene Oroszországgal számolni az európai ügyekben, valamint lépéseikkel megsértik Oroszország érdekeit. (A Hír Televízióban Kaiser Ferenc biztonságpolitikai szakértő elemezte a helyzetet.)
Az orosz diplomácia vezetője a moszkvai Nemzetközi Kapcsolatok Intézetében tartott Globális egyetemi fórumon azzal vádolta meg az Egyesült Államokat és az Európai Uniót, hogy azok Ukrajnában újabb „színes forradalmat”, alkotmányellenes hatalomváltást kíséreltek meg végrehajtani.
Barack Obama, az Egyesült Államok elnöke mindeközben – Olekszandr Turcsinov házelnök, ideiglenes ukrán államfő mellett – azzal vádolja az oroszokat, hogy nem tartják tiszteletben a genfi megállapodást. „Egyelőre nem látjuk, hogy tartanák magukat a genfi megállapodás szelleméhez vagy betűjéhez” – mondta a tokiói tárgyalásai után tartott sajtóértekezleten Obama. Hozzátette, hogy ha Oroszország így folytatja, annak „további következményei lesznek” és Washington fokozni fogja Moszkva elleni szankcióit.
Az amerikai elnök nem beszélt arról, hogy erre mikor kerülne sor, de hangsúlyozta, hogy az eddig életbe léptetett büntetőintézkedések már érezhető hatást gyakorolnak az orosz gazdaságra.
Obama nem titkolta, hogy az Egyesült Államoknak még meg kell szereznie a szövetségesek támogatását is ahhoz, hogy további gazdasági nyomást tudjanak gyakorolni Oroszországra. Egyúttal elismerte, nem biztos, hogy az újabb szankciók megváltoztatják Vlagyimir Putyin orosz elnök geopolitikai számításait.