A hollandok 26, a britek és az északírek 73 mandátum sorsát dönthetik el. A legutóbbi választás óta mindkét országban megerősödtek az euroszkeptikus erők.
Nagy-Britanniában a felmérések szerint győzelmet arathat a főleg a Kelet-Európából érkező bevándorlás és ezzel összefüggésben a szabad munkavállalás korlátozása mellett fellépő Egyesült Királyság Függetlenségi Pártja (UKIP), amely a voksok 30 százalékára számíthat, és ezzel 24 képviselőt küldhet a strasbourgi uniós parlamentbe. A második helyet a Munkáspárt szerezheti meg; a szavazatok 26 százalékával 22 mandátumot szerezhetnek az EP-ben.
A nagyobbik kormánypárt, a konzervatívok a voksok 22,8 százalékára számíthatnak, ami 16 képviselői helyre lehet elég. A kisebbik kormánypárt, a liberális demokraták várhatóan két képviselőt küldhetnek majd Strasbourgba a maguk 7,8 százalékos támogatottságával. 2009-ben a választópolgárok 34,7 százaléka ment el szavazni az Egyesült Királyságban.
Hollandiában az ellenzékben lévő Demokraták 66 nevű liberális párt kaphatja a legtöbb szavazatot. Az előrejelzések szerint 18,1 százalék voksolhat rájuk, ami öt mandátumot jelenthet. Második helyen futhat be és négy helyet szerezhet a Geert Wilders vezette euroszkeptikus és alapvetően a muszlimok bevándorlása ellen fellépő Szabadságpárt, 13,9 százalékos támogatottsággal.
A jelenlegi miniszterelnök, Mark Rutte pártja, a liberális Néppárt a Szabadságért és a Demokráciáért futhat be a harmadik helyen; a voksok 13,6 százalékára számíthat, és négy képviselőt küldhet Strasbourgba. A kisebbik kormánypárt, a szociáldemokrata Munkapártot a szavazatok 10,1 százalékával három mandátumot szerezhet. 2009-ben Hollandiában a választásra jogosultak 36,75 százaléka adta le szavazatát.