A hadsereg intézkedésének nyilvánvalóan az az oka, hogy a szóban forgó politikai vezetők ne tudjanak kapcsolatba lépni támogatóikkal, és felbujtani őket a hatalmat átvevő katonaság ellen.
A szóvivő hozzátette, hogy az őrizetük alatt lévő összes politikussal jól bánnak, a hadsereg célja, hogy kompromisszum szülessen az ország sorsáról. „Nem akarjuk korlátozni a szabadságukat, de oldanunk kell a belpolitikai feszültséget” – jelentette ki.
Egy meg nem nevezett katonai forrás szerint a politikusokat különböző helyeken tartják fogva.
Jinglak egyik tanácsadója közölte a Reuters hírügynökséggel, hogy a volt kormányfő „biztos helyen” van, de nem ott, ahol a helyi média vélte pénteken. A sajtó azt közölte, hogy Jinglak a Bangkoktól északra található Szaraburi tartományban lehet egy katonai támaszponton.
„Nincs semmiféle katonai támaszponton, de nem is teljesen szabad a mozgásában, mert katonák szemmel tartják” – mondta az illető, hozzátéve, hogy egyebet nem árulhat el.
A hadsereg csütörtökön hajtott végre vértelen puccsot az országban, majd annak főparancsnoka, Prajuth Csan-ocsa pénteken átvette az ország irányítását. Prajuth a televízióban bejelentette, hogy amíg nincs más miniszterelnök, a nemzeti béke és rend megőrzése tanácsának elnökeként átveszi a kormányzati felelősséget. Még a választások megtartása előtt gazdasági, társadalmi és politikai reformok végrehajtására van szükség – tette hozzá.