A hét végén az izraeli biztonsági erők számos helyen palesztin zavargásokkal és rakétatámadásokkal néztek szembe, amelyeket egy palesztin tizenéves keddi meggyilkolása váltott ki. „A tapasztalatok szerint ilyenkor nyugodtan és felelősen, nem hisztérikusan és kapkodva kell lépni” – mondta a kormányfő a szokásos vasárnapi kormányülés kezdetén.
A katonai rádió híradása szerint az izraeli erők a levegőből Rafah és Hán–Júnisz térségében rakétakilövőket és fegyverraktárakat támadtak. Izraelben a Vaskupola védelmi rendszer ellenrakétái megsemmisítettek öt, Beer-Shevára, Askelónra és Ofekimre kilőtt gázai lövedéket.
A rádiónak nyilatkozó katonai vezetők szerint Jeruzsálem fegyvernyugvásra felszólító üzeneteket küldött a meggyengült és izraeli hadműveletektől tartó Hamásznak. A palesztin válasz szerint Gázában is nyugalomra törekednek.
Izrael demokratikus állam, s kinyomozzák a nacionalista indíttatásból megölt palesztin fiú gyilkosainak kilétét. „Mohamed Abu Kádirt rettenetes módon ölték meg” – mondta Simon Peresz izraeli államfő a Gázai övezetből rakétákkal lőtt Szderótban a külföldi tudósítók számára vasárnap tartott szokásos éves sajtókonferenciáján.
„A rendőrség szigorúan kivizsgálja az ügyet, és biztos vagyok benne, hogy eredményre jutnak – tette hozzá. – Nem fogják eltüntetni a gyilkosok nyomait, és nem söpörjük szőnyeg alá az ügyet” – mondta. „Elfogják és példásan megbüntetik a bűnösöket” – folytatta az államelnök. „Izraelben nincs különbség vér és vér között, kapcsolatban vagyok a belbiztonsági miniszterrel és a rendőrség főnökével, s tudom, hogy a kormány is hasonlóképpen vélekedik” – mondta Peresz még a gyanúsítottak elfogásának nyilvánosságra hozatala előtt.
Az Izraelben élő arab kisebbség csütörtök óta folyó zavargásai sem szünetelnek, éjjel és a reggeli órákban összecsapások voltak a rendőrökkel a kelet-jeruzsálemi arab lakónegyedekben, reggel pedig palesztin fiatalok kövekkel dobálták Jeruzsálem óvárosában, a Mecsetek terén az odaérkező zsidó látogatókat. A rendőrség a mecsetekbe szorította be a rendbontókat, az eseményekben senki sem sérült meg.