Az első csapásban vadászrepülőgépeket és drónokat vetettek be az Iszlám Állam nevű militáns szunnita szervezet csapatszállító járművei ellen, közülük egyet megsemmisítettek az északi Szindzsár város közelében. Valamivel később másik két csapatszállítót és egy páncélozott járművet lőttek szét, amely jazidita menekülteket támadott. Egy harmadik hullámban szintén csapatszállítót semmisítettek meg Moszul és a szíriai határ között – jelentette az amerikai középső parancsnokság, amelyhez a Közel-Kelet területe tartozik.
Előző nap az amerikai harci gépek a dzsihadisták egyik tüzérségi ütegét bombázták le, és szétvertek egy katonai konvojt.
Az Egyesült Államok továbbra is katonai támogatást nyújt és tanácsadással segít Iraknak az iszlamista szélsőségesekkel szemben – jelentette ki szombaton Washingtonban Barack Obama. Az elnök elmondta, hogy az amerikai légicsapások olyan fegyvereket és felszerelést semmisítettek meg Észak-Irakban, amelyeket az Iszlám Állam felhasználhatott volna Erbíl ostromához. Közölte, hogy David Cameron brit miniszterelnök és Francois Hollande francia elnök támogatást ígért az észak-iraki menekülteknek való további humanitárius segítségnyújtáshoz.
Szombat éjjel az előző napokhoz hasonlóan segélyszállítmányt is célba juttattak az iszlamisták kegyetlenkedései elől a hegyekbe menekült embereknek. Ezúttal 16 ezer adag ételt és hozzá ivóvizet dobtak le a vadászkísérettel érkező teherszállító repülőgépek.
Nagy-Britannia megkezdte segélyküldemények ledobását repülőgépekről a dzsihadista Iszlám Állam (IÁ) előretörésétől fenyegetett észak-iraki lakosságnak – közölte egy szóvivő vasárnap a brit nemzetközi fejlesztések minisztériumában. A brit légierő által szombat este elindított két szállítógép közül az első a Szindzsári-hegységben rekedt jazidiknak dobott le ejtőernyővel élelmet és vizet, a másik gép később érkezik. Az Egyesült Államok vasárnap 52 ezer adag ételnek megfelelő élelmiszer-küldeményt és víztartályokat dobott le a hasonló csütörtöki és pénteki amerikai műveletek után.
Laurent Fabius francia külügyminiszter közben Bagdadba érkezett. A francia diplomácia vezetője széles egységkormány létrehozására szólította fel az irakiakat.Több mint három hónappal az április 30-i választások után az arab országnak még mindig nincs új kormánya a parlamenten belüli mély megosztottságok miatt. Az eddig kormányzó Núri al-Máliki síita koalíciója nyerte a voksolást, de nincs egyértelmű többsége, s mind többen követelik, hogy a tekintélyelvűséggel és a szunniták háttérbe szorításával vádolt miniszterelnök álljon félre.
Zavartalanul folyik a kőolaj-kitermelés az észak-iraki Kurdisztánban, a munkát egyelőre nem hátráltatja a szunnita lázadók előrenyomulása – közölte az autonóm terület kormánya a hét végén.