Két órával a meghirdetett reggel 8 órai időpont után újra megszólaltak Izraelben a légvédelmi szirénák, a Gázai övezetből szomszédos izraeli területeket lőttek.
A Háárec szerint Izrael tájékoztatta Robert Serryt, az ENSZ megbízottját, hogy Jeruzsálem befejezettnek tekinti a tűzszünetet. A miniszterelnöki hivatal közleménye szerint „a Hamász és a gázai terrorszervezetek ismét durván megsértették a tűzszünetet, noha amellett ezúttal az ENSZ főtitkára és az Egyesült Államok külügyminisztere előtt is elkötelezték magukat.”
Heves tűzharc kezdődött az övezet déli részén Rafahnál, a palesztin források arról számoltak be, hogy az izraeli ágyútűznek négy halálos és húsz sebesült áldozata van. Más palesztin médiaértesülések szerint negyven a palesztin halottak száma, és sok sebesült került gázai kórházakba a rafahi harcok következtében, amelyek jelenleg is tartanak. Más források szerint több mint 20 a halottak száma.
Az izraeli hadsereg közlése szerint Rafahnál egy alagútból hamászos fegyveresek támadtak az izraeli katonákra, noha a fegyverszünet feltételeként a palesztinok elfogadták, hogy Izrael tovább folytathatja az alagutak felszámolását. A fegyveresek rajtaütöttek egy alagutak felszámolásával foglalkozó izraeli egységen, egy öngyilkos harcosuk felrobbantotta magát a katonák közelében. A közelharcban a palesztinok magukkal vittek egy izraeli katonát.
A tízes tévécsatorna szerint a palesztin fegyveresek a tűzszünet életbe lépése után másfél órával rabolták el a katonát. Egyelőre nem világos, hogy a túszul ejtett katona életben van-e, családját értesítették a történtekről. A Hamász azt állítja, hogy a katona elrablása a tűzszünet életbe lépése előtt történt, de ezt az izraeli hadsereg cáfolta. Izrael nagy erőkkel lövi azokat a hamászos egységeket, amelyek információi szerint a katona elrablásáért felelősek.
Az izraeli ágyútüzet a palesztin szervezet a 10-es tévécsatorna szakértője szerint úgy értelmezte, hogy Izrael szegte meg a tűzszünetet, ezért mindkét fél a másikat vádolja a fegyvernyugvás megszakadásáért.
Az egyiptomiak közölték, hogy egyelőre nem fogadják a delegációkat a hosszú távú tűzszünetről szóló tárgyalásokra.