Miguel Pajares Martínt, az első megfertőződött és hazatelepített európait a fővároshoz közeli Torrejón de Ardoz katonai repülőteréről a madridi III. Károly kórház fertőzőosztályára szállították. A Pajarest vivő gépen utazott egy másik spanyol állampolgárságú misszionárius, Juliana Bohi is, aki ugyanabban a libériai kórházban dolgozott, mint Miguel Pajares Martín – közölte később a tárca Twitter-oldalán. Az ő esetében azonban még nem igazolódott, hogy megfertőzte-e a vérzéses láz vírusa.
Korábban mindkettőjüket – másokkal együtt – a monroviai Szent József kórházban helyezték el, amelynek az igazgatója szombaton halt meg az ebolavírus okozta fertőzésben – közölte az intézményt működtető, Istenes Szent Jánosról elnevezett irgalmasrend.
Előzőleg egy civil szervezet szervezésében a járvány ellen küzdő két amerikai – egy orvos és egy misszionárius, egy férfi és egy nő – fertőződött meg a vírussal Libériában, őket már hazájukban, egy atlantai kórház speciális részlegén ápolják.
Kicsi a valószínűsége, hogy a nyugat-afrikai ebolajárvány eléri Magyarországot – mondta el Kis Zoltán virológus, az Országos Epidemiológiai Központ Nemzeti Biztonsági Laboratórium vezetője kedden az MTI-nek. RÉSZLETEK
Az ebolajárványnak eddig több mint 930 halottja van Nyugat-Afrikában.
Afrikán kívül eddig csak az Egyesült Államokba szállítottak ebolabetegeket.
Barack Obama amerikai elnök fontos bejelentést tett a járvány ügyében, a libériai elnök pedig 90 napos szükségállapotot rendelt el országában.