Legalább 30-an meghaltak, százakat kellett kimenekíteni

Csütörtök este több gázrobbanás rázta meg a tajvani Kaohsziung belvárosát.

BLM
2014. 08. 01. 7:05
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Csütörtök este több gázrobbanás rázta meg a tajvani Kaohsziung belvárosát. A jelentések szerint a csatornákból több helyen fehéres gáz kezdett el szivárogni, ami egy ködnek látszó réteget képzett az aszfalt felett. A város központját ezt követően számos robbanás rázta meg, a detonációk több utat is felszakítottak, autókat borítottak fel.

A hatóságok péntek reggeli közlése szerint a halálos áldozatok száma megközelíti a harmincat, és csaknem háromszázan szenvedtek sérüléseket. A halottak között több tűzoltó van.

A hatóságok lezárták a robbanások által megrázott területet. Százakat menekítettek ki otthonukból, őket a város más részein lévő iskolákban szállásolták el. A robbanásokat a gyanú szerint egy közeli petrolkémiai üzemből történt szivárgás okozta.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.