Duncan szeptember 20-án érkezett az Egyesült Államokba, s néhány nappal később elhatalmasodott rajta a betegség, de amikor orvoshoz fordult, először hazaküldték a kórházból. 28-án már mentővel szállították be, és 30-án állapították meg róla, hogy ebolás. A beteg a végső stádiumban kísérleti gyógyszert is kapott.
A férfi elhallgatta, hogy néhány nappal Libériából történt elutazása előtt segédkezett egy ebolában szenvedő beteg szállításában. A fontos információ visszatartása miatt mind Libériában, mind az Egyesült Államokban eljárást helyeztek kilátásba ellene.
Öt amerikai repülőtéren hamarosan kötelező szűrésnek fogják alávetni az ebola sújtotta nyugat-afrikai országokból az Egyesült Államokba érkező légi utasokat – közölték szerdán kormányzati forrásokra hivatkozva egybehangzóan amerikai sajtóorgánumok. Az amerikai repülőterekre érkező utasoknak a bevezetendő szabályok értelmében kérdésekre kell majd válaszolniuk és kézi szkenneres testhőmérséklet-mérésnek kell alávetniük magukat. A járvány sújtotta országok elvileg eddig is kötelesek voltak már a felszállás előtt megszűrni a tőlük kiutazókat.
Az ebolával megfertőződött ápolónő mellett szerdáig további öt embert különítettek el abban a spanyolországi kórházban, ahol korábban már ketten belehaltak a vírus okozta vérzéses lázba.
A spanyol ápolónő úgy kaphatta el a betegséget, hogy véletlenül megérintette arcát azzal a védőkesztyűvel, amelyet egy karanténban kezelt ebolás beteg ápolásához vett fel – mondta szerdán egy spanyol egészségügyi tisztségviselő.
German Ramirez szerint a madridi III. Károly kórházban dolgozó ápolónő úgy emlékszik, egyszer hozzáért arcához a védőruhához tartozó kesztyűvel, amikor elhagyta a Sierra Leonéból ebola-fertőzéssel hazatért 69 éves spanyol pap kórtermét.
Az ápolónő, Teresa Romero korábban annak a kórházi csoportnak volt a tagja, amely a múlt hónapban vérzéses lázban meghalt misszionárius lelkészt kezelte.