Az Iván Gáborral készített interjúban a nagykövetet a lap mindenekelőtt arról kérdezte: mi lehet az oka annak, hogy a horvát kormány és a Mol több mint egy éve nem tud megoldást találni az INA problémáira. A sikertelen tárgyalásokat kommentálva a nagykövet kijelentette: „az elmúlt 13 hónapban mindössze öt tárgyalás tartottak a felek. A Mol többször is felajánlotta, hogy tárgyaljanak stratégiai ügyekről, de a horvát fél ragaszkodott ahhoz, hogy csak a vállalat irányításáról beszéljen.”
Iván Gábor hozzátette: „benyomásom szerint nem mindegyik fél érdekelt abban, hogy a problémákat megoldják”. A nagykövet szerint ez azért van, mert a horvát részről egyesek politikai tőkét kívánnak kovácsolni az ügyből, akár az INA jövőjének rovására is.
A képviselet-vezető a konfliktust szembeállította az elmúlt két évtizedben Horvátországnak nyújtott magyar segítséggel. Utalt arra, hogy Zágráb a horvát függetlenség 1991-es kikiáltása óta a legtöbb segítséget valószínűleg Budapesttől kapta.
Arra az újságírói kérdésre, vajon a Mol megpróbálja-e tönkretenni az INA-t, Iván Gábor azt válaszolta: „amióta az Mol irányítja az INA-t, a vállalat nyereséget termel”.
Az újság megkérdezte, információi szerint az Egyesült Államok befolyást gyakorol-e arra, hogy a Mol ne az oroszoknak adja el INA-részesedését. A nagykövet válaszában kijelentette: „két találkozóra is sor került az amerikai kormány képviselőivel, egyre Zágrábban, egyre Budapesten. Az amerikai fél felajánlotta baráti közvetítését a horvát kormány és a Mol közötti vita megoldásához, amit a Mol elfogadott. Tudomásom szerint a horvát fél még gondolkodik az ajánlaton.”