Újabb ebolás beteg Németországban

A németországi Lipcsébe szállítottak és ott kezelnek egy ebolavírussal fertőzött beteget.

WL
2014. 10. 09. 6:47
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A beteget, az ENSZ egy munkatársát szállító repülő csütörtök hajnalban érkezett meg Lipcse és Halle közös repülőterére. Az illetőt a lipcsei Szent György-kórház súlyosan fertőzött betegek számára elkülönített osztályán fogják kezelni.

A beteg állapotáról nem közölt információkat a szászországi egészségügyi minisztérium. A kórház annyit közölt, hogy csütörtökön tervez tájékoztatást adni a részletekről.

Németországban korábban már sikeresen kezeltek egy ebolával megfertőződött beteget. Hamburgi kezelésének köszönhetően a múlt héten felépült az Egészségügyi Világszervezet (WHO) egy munkatársa, akit még augusztus végén szállítottak a német város egyetemi klinikájára. Szintén Németországban, Frankfurtban kezelnek egy ugandai orvost, aki Sierra Leonéban kapta el a vírust, ahol egy olasz segélyszervezet munkatársaként küzdött a járvány ellen.

Egy nappal az Egyesült Államok után, szerdán Kanada is bejelentette, hogy fokozott egészségügyi ellenőrzésnek fogja alávetni a Nyugat-Afrikából érkező utasokat, és szükség esetén karanténba helyezi őket.

Az Európai Unió arról döntött szerdán, hogy „megerősíti az utazók és az egészségügyi szakemberek tájékoztatását”, megelőzendő az ebola behurcolását az unió országaiba.

Az ENSZ adatai szerint közel 3900 ember halt már meg a Nyugat-Afrikában pusztító ebolajárványban.

Az Egészségügyi Világszervezet szerdai közlése értelmében az érintett országok egészségügyi hatóságai összesen 8033 fertőzöttet regisztráltak, s közülük 3865 ember – majdnem minden második fertőzött – belehalt a súlyos vírusos betegségbe.

A legfrissebb ENSZ-összesítés az október 5-éig terjedő időszak adatait tartalmazza, s továbbra is azt mutatja, hogy a járvány a legtöbb áldozatot Libériában szedi, ahol 3924 fertőzöttből 2210 halt meg eddig.

A halálos áldozatok közül ketten már Afrikán kívül haltak bele az ebolába: egy Sierra Leonéból fertőzéssel hazatért 69 éves spanyol pap és egy, az Egyesült Államokba szeptember 20-án visszatért, Dallasban kezelt libériai állampolgár. Spanyolország hétfőn jelentette be, hogy ebolavírussal fertőződött meg egy ápolónő a madridi III. Károly kórházban, ahol a Sierra Leonéból hazatért papot kezelték.

Anthony Banbury, a világszervezet ebola elleni harcra létrehozott missziójának vezetője szerdán a guineai fővárosban, Conakryban azt mondta, hogy gyors fellépéssel a nemzetközi közösség úrrá lehet a járványon. „A kérdés az – hangsúlyozta –, hogy hány embernek kell még addig meghalnia.” Banbury előzőleg felkereste az ebola által leginkább sújtott térség másik két országát, Sierra Leonét és Libériát is.

A járvány vérrel és más testnedvvel terjed. A betegség tünetei közé tartozik egyebek közt a hirtelen felszökő láz, hasmenés, hányás és bizonyos esetekben belső vérzés. A vírus hatására összeomlik a szervezet véralvasztó képessége, fellép az elvérzés veszélye, majd a betegség végzetessé válik.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.