Egy civil áldozata van a szombati koppenhágai lövöldözésnek, erősítette meg a rendőrség, egy 40 körüli férfi vesztette életét – számolt be a lap. Korábban eltérő hírek érkeztek a sebesültekről, de később biztossá vált: három egyenruhás sebesült meg.
Egy szemtanú arról számolt be, hogy két maszkos fegyverest látott, akik egy sötét Volkswagennel menekültek el a helyszínről. Ezt támasztja alá, hogy a rendőrség egy sötét VW polóra adott ki körözést, amit később a kulturális központ szomszédságában meg is találtak.
A hatóságok idővel módosítottak és azt közölték: az elkövető elmenekült a helyszínről, majd azt is hozzátették egy helyi lapnak, hogy a támadó dánul beszélt.
A rendőrség terrorista akcióként kezeli a történteket. Később a dán miniszterelnök is terrorista akciónak titulálta a lövöldözést.
A beszélgetést az a svéd Lars Vilks szervezte, aki több halálos fenyegetést kapott korábban 2007-es rajzáért, melyben Mohamed prófétát egy kutyaként ábrázolta egy körforgalomban. Ezért az al-Kaida 150 ezer dolláros vérdíjat tűzött ki a fejére, a Közel-Keleten pedig megmozdulások törtek ki.
A mostani rendezvény címe: Művészet, blaszfémia és véleményszabadság volt, melyen részt vett a francia nagykövet is, aki a Twitteren jelezte, hogy nem sebesült meg. Francois Zimeray a támadás után drámai nyilatkozatot tett, melyben a Charlie Hebdo elleni támadáshoz hasonlította a történteket, „csak itt nem értek célt”. Elmondása szerint mikor kintről tüzet nyitottak rájuk, mindenki a földre vetette magát, majd kimenekültünk a szobából. „Zsigerből azt mondanám, hogy 50 lövés dördült, de a rendőrség szerint 200."
A francia külügy terrortámadásnak titulálta az eseményt, az elnöki hivatal pedig azt közölte, hogy a francia belügyminiszter mielőbb a helyszínre siet.
Inna Sevcsenko, a Femen aktivistája tartott éppen beszédet, mikor a lövések dördültek. „Éppen ott tartottam, hogy gyakran illúzió szólásszabadságról beszélni Európában" – tette közzé a Twitteren.
A The Telegraph korábban készített egy interjút a svéd karikaturistával, melyben a művész elmondja, hogy állandó célpont, de nem fél. Lars Vilks a francia terrortámadás után adott interjút a The Wall Street Journalnek, melyben kifejtette, hogy nem ért egyet a vallás céltalan kigúnyolásával, „kell hogy legyen egy érved”.