Több helyen pokolgép robbant Egyiptomban

Először sikerült ismeretleneknek pokolgépet elhelyezniük Kairó nemzetközi repülőterének területén.

HZS
2015. 02. 03. 15:04
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Alexandriában egy kórház közelében történt robbanás, egy 27 éves járókelő meghalt, legkevesebb két civil megsebesült. Hírügynökségi értesülések szerint a támadás a biztonsági erők egyik közeli ellenőrzőpontja ellen irányult, de célt tévesztett.

Házilag készített robbanószerkezet lépett működésbe Kairó szívében is, a főváros egyik legsűrűbben látogatott kereskedelmi központjában. A robbanásban csodával határos módon senki nem sérült meg.

Az elmúlt napokban és hetekben számos kezdetleges pokolgépet találtak a főváros metróin, ezért a közlekedési minisztérium hétfőn bejelentette, hogy egy évig ingyen utazhatnak mindazok, akik az illetékeseket a kairói tömegközlekedés ellen tervezett bármilyen szabotázsakciókról értesítik.

Először sikerült ismeretleneknek pokolgépet elhelyezniük Kairó nemzetközi repülőterének területén. Tűzszerészek két robbanószerkezetet is hatástalanítottak: az egyik az 1-es terminál előtt parkoló autók alá volt rejtve, a másikat a 3-as terminál érkezési csarnoka előtt vették észre. A Népi Ellenállás nevű iszlamista csoport Facebook-oldalán azt írta, hogy ők helyezték el a pokolgépeket, és a biztonsági erőkkel szemben azt is állították, hogy az egyiket sikerült felrobbantaniuk.

A Sínai-félsziget hosszú ideje instabil északkeleti részén is több pokolgépes támadás történt. Az egyik incidensben – vélhetően a környéken tevékenykedő iszlamisták – már a huszonnyolcadik alkalommal robbantották fel az egyik, El-Arís kikötővároshoz közeli gázvezetéket.

A keddi robbantásokat néhány nappal azután követték el, hogy egy példátlan precizitással végrehajtott támadássorozatban legalább harminchárom katona, rendőr és civil vesztette életét a Gázai övezettel szomszédos régióban. Fegyveresek egy-két óra leforgása alatt több mint tucatnyi merényletet követtek el. Szakértők szerint az áldozatok száma valójában magasabb lehet, az egészségügyi minisztérium azonban máig nem közölt hivatalos adatokat a csütörtöki merényletsorozatról.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.