A jobboldali izraeli kormánypárt, az Egyesítés (Likud) politikusai dicsőítették és sikeresnek nevezték a kormányfő keddi washingtoni szereplését és az iráni atomprogramról szóló nemzetközi megállapodás elleni fellépését. Az ellenzéki balközép politikai tömörülést, a Cionista Tábort a március 17-ei parlamenti választáson vezető Jichák Hercog viszont élesen bírálta.
Az izraeli tévék Netanjáhú hosszan tartó megszólalását követően néhány perc műsoridőt adtak az ellenzéki válaszra, amelyet Hercog egy Gáza melletti településen tartott választási nagygyűlésen mondott el. Az ellenzék vezetője szerint a kormányfő hibásan alakította kapcsolatát a Fehér Házzal, s az emiatt létesült szakadék következményeit mindannyiuknak viselnie kell. Hercog egyúttal úgy vélekedett, hogy a kongresszusi beszéd nem segíti az iráni atomprogram nemzetközi korlátozásáról és felügyeletéről körvonalazódó megállapodás megakadályozását.
„Netanjáhú kétségtelenül szépen szónokol, de az a fájdalmas igazság, hogy a tapsok után egyedül marad” – mondta Hercog. Szerinte Izrael elszigetelődött, amit az is jelez, hogy az úgynevezett hatok csoportja – az ENSZ Biztonsági Tanács öt tagja és Németország – a zsidó állam részvétele nélkül tárgyal Iránnal. Hercog kifejtette, a kongresszusi szónoklat szerinte súlyos károkat okozott a legfontosabb stratégiai partnerrel, az Egyesült Államokkal fenntartott kapcsolatokban. A Cionista Tábor elnöke hibáztatta Netanjáhút, aki „szakadást idézett elő” az izraeli vezetés és Barack Obama kormánya között.
Az izraeli 10-es tévécsatorna elemzői szerint a következő napokban derülhet ki, hogy a washingtoni szónoklat képes lesz-e ismét a kampány fő témájává tenni a biztonsági helyzetet a szociális ügyek helyett, s megakadályozza-e ezáltal Netanjáhú és a Likud párt népszerűségvesztését, amelyet az utóbbi hetekben a kormányfői rezidencia pénzköltését és a lakásárak drasztikus emelkedését elemző számvevőszéki jelentés okozott.
Obama szerint nem volt semmi újdonság Netanjáhú beszédében. Az elnök szerint „az izraeli kormányfő nem kínált fel semmilyen életképes alternatívát” az iráni nukleáris program korlátozását célzó lehetséges egyezménnyel szemben. Mint mondta, megegyezés híján Irán azonnal korlátozások nélkül és a külső betekintés kizárásával folytatná nukleáris programját. Obama rámutatott: önmagukban a szankciók sem elegendők ahhoz, hogy visszatartsák Iránt.
Irán visszautasította Netanjáhú beszédét: „a cionista rendszer miniszterelnökének mai beszéde unalmas és önismétlő volt, [ ] egy keményvonalas tel-avivi választási kampány része” – idézte Marzíje Afham külügyi szóvivőt az IRNA hírügynökség. Teherán ismét közölte, hogy atomenergia-programja kizárólag polgári célokat szolgál, nem pedig atombombák gyártását, és tárgyalásokat folytat a hat nagyhatalommal, amelyek határideje június vége.