Ezentúl csak útlevéllel mehetnek Ukrajnába az orosz állampolgárok

Porosenko kiemelte: a szigorításra az Ukrajna biztonságával kapcsolatos aggodalom miatt van szükség.

MA
2015. 03. 01. 8:36
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az UNIAN hírügynökség emlékeztet arra, hogy az erről szóló kormányrendeletet január 30-án írta alá Arszenyij Jacenyuk miniszterelnök, hatályon kívül helyezve a vízummentes rendről szóló orosz–ukrán államközi megállapodás egyes pontjait.

A beutazási rend megváltoztatására Petro Porosenko államfő utasította a külügyi tárcát. Azzal indokolta az intézkedést, hogy jelentős számú orosz felderítő és sok diverzáns érkezik Oroszországból. „Az utazási rend szigorítására kizárólag az Ukrajna biztonságával kapcsolatos aggodalom miatt van szükség” – mondta az elnök.

A TASZSZ hírügynökség szerint az új rendszer elsősorban a határ menti térségben élőket fogja sújtani, akik közül sokan mindennap átkelnek a határon, hogy meglátogassák legközelebbi rokonaikat, iskolába járjanak a határ túloldalára vagy éppenséggel bevásárolni menjenek.

Moszkvai vezetők korábban azt mondták, hogy Oroszország – elsősorban humanitárius okok miatt – nem fog hasonló válaszlépéshez folyamodni, és az ukrán állampolgároknak továbbra is elegendő lesz a személyi igazolvány felmutatása ahhoz, hogy beutazhassanak a területre.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.