A gyógyszerek több mint 40 százaléka bukott meg az ellenőrzésen

Hamis és rossz minőségű szerek veszélyeztetik a súlyos betegségek kezelését.

Székely Fruzsina
2015. 04. 22. 11:55
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A kutatások szerint a gyógyszerek közel 41 százaléka (összesen több mint 16 ezer gyógyszerminta) nem felelt meg a minőségi előírásoknak – írta hétfőn az Amerikai Nemzetközi Egészségfejlesztési Intézet.

A cikkek közül az egyik kitér arra is, hogy a becslések szerint 2013-ban több mint 120 ezer afrikai gyermek halálát okozta a hamis vagy gyenge maláriagyógyszerek alkalmazása – írták. Más vizsgálatok azt állapították meg, hogy a rossz minőségű antibiotikumok egészségügyi kárt okoznak, és növelik az antimikrobiális rezisztenciát (a mikroorganizmus adaptációja a környezetéhez).

Emellett több cikk is politikai beavatkozást javasolt arra vonatkozóan, hogy szigorúbb törvényeket hozzanak a gyógyszerhamisítások ellen. Ez továbbra is egyre terjedő probléma világszerte, ami nagy kihívást jelent az érintetteknek, mivel sokan közülük korlátozott erőforrásokkal dolgoznak – jegyezte meg Joel Breman, az Amerikai Nemzetközi Egészségfejlesztési Intézet vezető kutatója.

A világszerte lefoglalt hamis gyógyszerek között a legtöbb hatóanyagok nélküli, de nagy számban előfordul az is, hogy nem megfelelő a hatóanyagok mennyisége, avagy összetevőinek rossz az aránya. A WHO szerint azt is kimutatták, hogy a gyógyszerekbe kerülő szennyező anyagok mennyisége is komoly.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.