Aszad a France 2 francia televíziónak nyilatkozva azt hangoztatta, hogy egyetlen országnak sincs joga beavatkozni Szíriában anélkül, hogy a vezetők odahívnák. Iránt nem hívták, és nem is küldött csapatokat – szögezte le az elnök, hozzátéve, hogy parancsnokok és tisztek viszont „jönnek-mennek a két ország között”, „megfelelően a régóta tartó együttműködésnek”.
Az Emberi Jogok Szíriai Megfigyelő Központja (OSDH) nevű emigráns szervezet – amely rendszeresen közöl információkat a szíriai harci helyzetről – korábban arról számolt be, hogy az iráni elithadsereg, a Köztársasági Gárda is segíti a szír kormányhadsereg és a Hezbollah műveleteit Szíria déli részében.
Az Iszlám Állam dzsihadista szervezet ellen Szíriában is fellépő nemzetközi koalícióról Aszad azt mondta, hogy egyelőre „nem vehető komolyan”, és „senkinek nem segít ebben a térségben”. Azzal érvelt, hogy a szír hadsereg esetenként tízszer annyi légicsapást intéz az Iszlám Állam ellen, mint a 60 országból álló koalíció.
Bassár el-Aszad azt is megerősítette, hogy a szír és a francia hírszerzés között nem szűnt meg a kapcsolat, annak ellenére, hogy a hivatalos diplomáciai kapcsolatokat megszakították. Azt mondta, hogy a szíriai fél találkozókat folytatott a francia titkosszolgálat illetékeseivel, de folyamatos együttműködésről, információcseréről nem lehet beszélni.
Szíriában négy éve tart a belháború a kormány fegyveres ellenzéke és az állami hadsereg között. A harcoknak becslések szerint mintegy 220 ezer halálos áldozatuk van, és ennek egyharmada civil.