Moszkva kérésére ült össze zárt ajtók mögötti rendkívüli ülésre a Biztonsági Tanács szombaton helyi idő szerint délelőtt. A diplomaták közlése szerint az ülésen kiosztott határozati javaslatban Oroszország a légi csapások humanitárius okokból történő leállítását kérte, hogy kimenekíthessék a harci övezetben rekedt diplomatákat, illetve polgári személyeket, valamint célba juttathassák a segélyszállítmányokat.
A Vöröskereszt Nemzetközi Bizottsága szombaton ugyancsak 24 órás tűzszünetet sürgetett, hogy segítséget tudjanak nyújtani a bajba jutott lakosságnak.
Peter Wilson, Nagy-Britannia ENSZ-nagykövetének helyettese azt mondta, London a polgári áldozatok magas száma ellenére továbbra is támogatja a Rijád vezette katonai beavatkozást, amely Abed Rabbo Manszúr Hádi jemeni elnök legitim kérésére kezdődött meg.
Segélyszervezetek becslései szerint az elmúlt két héten a Hádihoz hű erők és a húszik között zajló összecsapások, valamint a légicsapások miatt 519 polgári lakos vesztette életét és közel 1700-an sebesültek meg. Szaúd-Arábia és arab szövetségesei március 26-a óta támadják folyamatosan légicsapásokkal Jemenben a húszik állásait.
A húszi lázadók néhány hete megpróbálták magukhoz ragadni a hatalmat, és ezzel polgárháborúba taszították az arab országot. A húszikat az Ali Abdalláh Száleh korábbi jemeni államfőhöz hű csapatok és Irán, míg a Hádi elnökhöz hű erőket Szaúd-Arábia és a Perzsa-öböl menti államok támogatják.
Oroszország szombaton mintegy 350 embert menekített ki Szanaából. Két Il–62-es típusú repülőgéppel hetven orosz állampolgárt, valamint a volt szovjet köztársaságok állampolgárait, egyiptomiakat, szíriaiakat és kubaiakat szállítottak Moszkvába. Pénteken két orosz repülőgéppel 300 embert, köztük hatvan gyermeket szállítottak Jemenből Moszkvába.
Az ENSZ Biztonsági Tanácsa rendkívül aggasztónak tartja a Jemenben zajló súlyos harcok és légicsapások miatt kialakult humanitárius helyzetet, és fontolóra vette az Oroszország által beterjesztett határozattervezetet – mondta a testület rendkívüli ülését követően az ENSZ BT jelenlegi elnöke.
Dina Kauar jordániai ENSZ-nagykövet, aki ebben a hónapban az öt állandó és tíz átmeneti tagból álló tanács elnöki tisztét tölti be, a több mint egy óráig tartó, zárt ajtók mögött tartott egyeztetést követően közölte, hogy a hét végén további tárgyalásokat folytatnak az Öböl Menti Együttműködési Tanács (GCC) országaival. A GCC hat tagországa Szaúd-Arábia vezetésével március 26á-a óta légicsapásokat folytat a jemeni húszik állásai ellen. „Azt reméljük, hogy hétfőig elő tudunk hozakodni valamivel" - tette hozzá Kauar.