A harcokban tudatosan alkalmazzák a nemi erőszakot

„Az Iszlám Állam intézményesítette a szexuális erőszakot” – mondta az ENSZ-főtitkár különmegbízottja.

2015. 05. 08. 6:03
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Zainab Bangura – a főtitkár különmegbízottja a háborús nemi erőszak elleni küzdelemben – csütörtökön New Yorkban ismertetett állásfoglalásában felhívta a figyelmet arra, hogy a nők és a lányok a legsérülékenyebbek a fegyveres konfliktusokban. Hozzátette, hogy Szíriában és Irakban is egyre tudatosabban, és a harcokban részt vevő felek mindegyike alkalmazza a nemi erőszakot. Bangura április közepétől két hetet töltött Szíriában és Irakban, valamint a régió egyéb országaiban, Törökországban, Libanonban és Jordániában, a nemi erőszak olyan áldozataival találkozott, akik megszöktek az Iszlám Állam fogságából.

Beszámolójában kényszer- és átmeneti házasságokról, férjhez adott gyereklányokról beszélt – például egy olyan nőről, akit több mint hússzor adtak férjhez, és minden egyes alkalom után műtétre kényszerítették, hogy visszaállítsák a szüzességét. Elmondta, hogy a harcosokat a dzsihád részeként buzdítják az ilyen jellegű házasságkötésekre, amelyeket a nők és a lányok családja nem mer megtagadni, mert csak így tudják megvédeni magukat.

A különmegbízott megjegyezte, hogy sok nőt eladnak és lányokat pucérra vetkőztetve kínálnak rabszolgabazárokban, majd elküldik őket az Iszlám Állam vezetőinek és katonáinak, többek között Moszulba.
„Az Iszlám Állam intézményesítette a szexuális erőszakot és a nők lealjasítását, taktikaként alkalmazza a terrorizmusban, hogy elérje stratégiai céljait” – jelentette ki Zainab Bangura.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.