Isztambulban a rendőrség húszezer fővel és hetven páncélozott járművel készült az esetleges incidensekre, ennek ellenére tüntetők kisebb csoportjainak sikerült megközelíteniük a Taksim teret, ahol régebben rendszeresen megemlékeztek az 1977. május 1-jei mészárlásról. A rendőrök elővigyázatosságból előállítottak hetven embert, hogy megelőzzék a nagyobb méretű zavargásokat. Helyszíni jelentések szerint a rendőrök könnygázt is bevetettek, néhány tüntető pedig Molotov-koktélok dobálásával válaszolt. A rendőrség saját közlése szerint összesen 140 zavargót vett őrizetbe, de a tüntetők szerint ennél jóval többet.
Az ankarai kormányzat előzőleg azt közölte, hogy békés célú felvonulásokra megnyitnák a teret, de az illegális tüntetéseket nem tartják kívánatosnak május elsején. A nemzetközi médiában megszólaltatott tiltakozók szerint a török vezetés a választások közeledtével egyre inkább tekintélyelvű módon irányítja az országot.
Görögország fővárosában három különböző felvonuláson összesen mintegy 13 ezren vettek részt, elsősorban a gazdasági szigor elleni jelszavakat hangoztatva. Kisebb összetűzések ott is kialakultak a rendőrséggel, de komolyabb sérülés nem történt.
Németországban, Weimarban szélsőjobboldali tüntetők zavartak meg egy szakszervezeti rendezésű felvonulást. A két fél összecsapott, a rendőrség közlése szerint 15-en megsebesültek. Huszonkilenc embert őrizetbe vettek.
A munka ünnepén az ukrán kommunisták a Nagy Honvédő Háború Múzeumánál gyűltek össze, a déli órákig mintegy ezren. Egy csoport fiatal jelent meg a rendezvényen, akik közül néhányan maszkot viseltek. A rendőrök feltartóztatták őket, mire a fiatalok összetűztek velük. A rendőrök néhányukat rabszállító autóba tuszkolták, a fiatalok még az őrizetbe vétel közben is ellenálltak. Helyszíni jelentések szerint a rendőri intézkedés közben egyikük megsérült a fején.
A rendezvényen a nacionalista Szabadság párt aktivistái leöntötték kefirrel Petro Szimonyenkót, a Kommunista Párt vezetőjét, miközben éppen a sajtónak nyilatkozott. Szemtanúk szerint a kefirből több jutott az újságírókra, mint a pártelnökre, a legnagyobb adag a Rosszíja orosz tévétársaság riporterét találta el.
Az ukrán fővárosban tartott rendezvényeken összesen mintegy 6500 rendőr, valamint 22 társadalmi szervezet tagjai vigyáztak a rendre. A belvárosban, a Majdanon, azaz a Függetlenség terén és a Hrescsatik főutcán gyermekprogramokat szerveztek.
A kelet-ukrajnai Harkivban a bíróság megtiltotta, hogy a helyi kommunisták utcai rendezvényt tartsanak a munka ünnepén. A tiltás ellenére mintegy húsz, többségében idős ember kivonult a város egyik terére. Később mintegy harminc nemzeti érzelmű fiatal jelent meg mellettük ukrán nemzeti zászlókkal, az ukrán himnuszt énekelve.
Helyszíni jelentések szerint egy nyugdíjas nő megpróbálta kitépni az egyik fiatal kezéből a zászlót, amire társai Dicsőség Ukrajnának! felkiáltással reagáltak. Erre a május 1-jei tüntetők a Dicsőség Oroszországnak! jelmondattal válaszoltak. Kisebb verekedés is kitört közöttük, amikor az egyik ellentüntető erővel elvette a „Béke, munka, május” feliratú plakátot az egyik demonstrálótól, a rendőrök azonban hamar szétválasztották a két tábort. Komoly sérülésről nem érkezett hír, a kommunista érzelmű tüntetők a rendőri beavatkozás után önként elhagyták a teret.
Könnygázzal és gumibotokkal oszlatta fel a cseh lovasrendőrség azokat az ellentüntetőket, akik a dél-morvaországi Brünnben megpróbáltak megakadályozni a szélsőjobboldali Munkásifjúság (Delnická mládez) szervezet tüntetőinek menetelését a városközponton keresztül. A Munkásifjúság mintegy kétszáz fős menetoszlopát a városközpontban lévő Malinovskij téren legalább 1500-2000 ellentüntető várta, akik náciellenes jelszavakat skandáltak és nem akarták továbbengedni a szélsőjobboldali fiatalokat. A két fél között több tucatnyi lovas rendőr volt, akik megakadályozták az összecsapásokat. Az engedélyezett szélsőjobboldali tüntetés résztvevői több kísérletet is tettek, hogy átmenjenek a központon, de miután egyik próbálkozásuk sem járt sikerrel, látszólag visszafordultak, majd hirtelen egy mellékutcába hatoltak be. Az ellentüntetők százai azonban pillanatok alatt ezt az utcát is lezárták. Amikor a rendőrök megpróbálták őket kiszorítani az utcából, összetűzésekre került sor az antifasiszták és a rendőrök között.
Szemtanúk szerint a verekedésben többen megsérültek. A rendőrök több személyt kocsikba tuszkoltak és elvittek a helyszínről. „A rendőrség beavatkozása lovakkal, könnygázzal, gumilövedékekkel és gumibotokkal eltúlzott volt. Többen könnyebb sérüléseket szenvedtek. A neonácik menetét akadályozó brünniek közül a rendőrség 44 személyt őrizetbe vett” – közölték az ellentüntetést szervezők Facebook oldalukon. A rendőrség későbbre ígért tájékoztatást a történtekről.
Prágában a szélsőbaloldali és a szélsőjobboldali tüntetők meneteléseit a rendőrség biztosította, és rendbontás nélkül zajlottak le.
A politikai pártok külön rendezvényeket tartottak, amelyeknek inkább majális jellege volt, és több ezren vettek rajtuk részt.
Iránban – helyi sajtójelentések szerint – több ezren vettek részt az ünnepi megmozduláson, amelyen egyebek között a külföldi munkaerő alkalmazása ellen tüntettek. Az országban több mint egymillió afgán dolgozik, miközben a munkanélküliség az aktív korú lakosság körében meghaladja a 10 százalékot. Több éve nem tartottak ilyen jellegű tiltakozó akciót május elsején.
Dél-Korea fővárosában több tízezren tüntettek a munkaügyi törvények és a nyugdíjrendszer reformjának terve ellen, mert a tervezett átalakítások a szakszervezetek szerint rontanák a teljes státusban dolgozók helyzetét. Egy munkacsoport éppen pénteken állapodott meg a reform egyik eleméről, arról a törvényjavaslatról, amely a következő öt évre a köztisztviselők járulékterheinek növekedését és nyugdíjának csökkentését irányozza elő. Szöul központjában komoly rendőri készenlét mellett zajlottak a tiltakozó akciók. A tüntetők több helyszínen összecsaptak a rendőrökkel, akik könnygázt is bevetettek, de komolyabb sérülésekről nem érkezett jelentés.