Mohamed es-Sámia, a 166-os Zászlóalj szóvivőjének elmondása szerint egysége azután vonult vissza az al-Kuardabija repülőtértől, hogy hiába kért erősítést Tripolitól. Egy kormányilletékes szerint a nemzetközileg el nem ismert kormányzat harci repülőgépei csütörtök éjjel légicsapásokat intéztek Szirt városánál az Iszlám Állam állásai ellen.
A légikikötő elfoglalásával az egész város a dzsihadisták ellenőrzése alá került. Az IÁ már februárban elfoglalta Szirt nagy részét. A 166-os Zászlóalj korábban többször panaszkodott amiatt, hogy nem kap elegendő utánpótlást a város megtartásához.
Az Iszlám Állam harcosai egyre jobban kihasználják katonai sikereikhez az észak-afrikai országban Kadhafi 2011-es megbuktatása óta uralkodó zavaros helyzetet. Líbiában jelenleg két kormány rivalizál, továbbá számos fegyveres csoport küzd még a hatalomért és az ország kőolajából származó jövedelemért.
A kelet-líbiai Bengáziban egy lakónegyedet ért rakétatalálat pénteken. A lövedék hat embert megölt, nyolcat megsebesített. A kormányhadsereg egyik szóvivője szerint a várost ostromló szélsőséges fegyveresek indították a rakétát.
Az ENSZ adatai szerint több mint 100 országból 25 ezer ember csatlakozott már az Iszlám Államhoz, az an-Nuszra Fronthoz és más iszlamista szervezetekhez, elsősorban Szíriában és Irakban. A témáról szóló jelentést a világszervezet Biztonsági Tanácsa is tárgyalta pénteken, és arra szólította fel a nemzetközi közösséget, hogy tegyen további lépéseket a külföldről csatlakozók hullámának megfékezéséért.