A férjen múlik a Tahitin tartózkodó anya hazatérése

Bora Borát már sikerült elhagynia a magyar nőnek és fiának.

LD
2015. 06. 23. 8:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Hétfőn mi is beszámoltunk róla, hogy megkapta fia, Noah felügyeleti jogát Nyíri-Kovács Patrícia, így Bora Boráról Tahitire tudott utazni. „Sajnos még haza nem mehetünk, de az lesz a következő lépés” – közölte Facebook-oldalán a bántalmazó kapcsolat elől menekülő anya.

Noah-nak továbbra sincs meg az útlevele, de Tahitiig el tudnak utazni, mivel országhatáron belül maradnak – fejtette ki az MNO-nak Nyíri-Kovács Patrícia. Mint mondta, a biztosítási papírját tudja vinni, amin rajta van a fia is. „Idáig azért nem tudtunk átköltözni Tahitire, mert a bíró a gyerek rezidenciáját Bora Borához kötötte. Ez most megváltozott, így el tudunk menni, de még mindig csak Tahitiig” – tette hozzá.

Nyíri-Kovács közlése szerint egyelőre a bíró nem engedélyezte, hogy elhagyják Francia Polinéziát, „a férjre hárította a döntést, hiszen azt mondta, hogy mindkét szülő aláírása szükséges ahhoz, hogy a gyereknek útlevele legyen és kiutazhasson”. A nő elmondta, a férj még mindig gátolja ezt. Hozzátette, hogy azt reméli, következő lépésben a bíró legalább azt jóváhagyja, hogy haza tudjanak jönni vakációra.

 

 

Kedd reggel az MTI közlése szerint ismét megszólalt Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter is az ügyben. Korábban arról számolt be, hogy egyeztet a francia vezetőkkel a megoldás érdekében. Az M1-nek kedden elmondta: a család annak idején megkereste a tárcát ezzel a bonyolult jogi kérdéssel, a Külgazdasági és Külügyminisztérium pedig minden esetben igyekszik segíteni a külföldön bajba jutott magyar állampolgároknak.

Ezúttal a francia kormány segítségét kérték, és Párizs „kifejezetten korrektül” állt a kérdéshez – közölte. Szijjártó Péter szerint nagyon érzékeny ügyről van szó, mivel a hatalmi ágak szétválasztása miatt egy kormány nem avatkozhat be igazságszolgáltatási, bírósági eljárásba, de a francia kormány javasolta, hogy mediációt, azaz közvetítő segítségét vegye igénybe a házaspár, és erről tájékoztatják őket. A külügyminiszter arra is kitért, hogy olyan bírósági végzés született Francia Polinézián, amelynek értelmében az édesanya és gyermeke elköltözhet, és a fiú megkezdheti az iskolai tanulmányait.

Mint hétfőn írtuk, korábban a nő házasságot kötött egy francia állampolgárságú, koreai származású férfivel, akivel kapcsolata megromlott, Nyíri-Kovács Patrícia elmondása szerint a férj bántalmazta és zaklatta őt. Japánba utaztak, onnan a nő hazatért fiával, de aztán mégis kibékült a férfivel, és Francia Polinéziába, Bora Borára utaztak. A bántalmazás viszont a nő közlése szerint folytatódott, a férfi pedig elvette útlevelüket, és letelepedési igazolást szerzett nekik. A pár már hosszú ideje külön élt. Nyíri-Kovács Patrícia édesapja még éhségsztrájkba is kezdett, amit a hétfői hírek hallatán befejezett.

A Fővárosi Főügyészség 2014. szeptember 19-én közölte, hogy az illetékes kerületi ügyészség személyi szabadság megsértése, kiskorú veszélyeztetése és más bűncselekmények miatt emelt vádat az ügyben a magyar nő koreai származású, francia állampolgárságú férje ellen.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.