Cameron garanciát akar az EU-tól

David Cameron állítólag elfogadta, hogy a népszavazásig nem lesz EU-szerződésmódosítás.

MTI
2015. 06. 25. 18:52
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A BBC brit kormányforrásokból származó csütörtöki értesülései szerint Cameron most már arra törekszik, hogy az EU adjon „visszavonhatatlan” és „jogilag kötelező erejű” garanciákat az uniós jogszabályok olyan későbbi módosításaira, amelyek megfelelnek a brit reformcélkitűzéseknek. A brit közszolgálati médiatársaságnak Downing Street-i források hangsúlyozták, hogy nem az EU-reformokkal kapcsolatos brit követelések felvizezéséről van szó, hanem egyszerűen annak a ténynek az elfogadásáról, hogy az EU-szerződések bármilyen módosítása időigényes ratifikálási folyamat, amelynek az összes tagországban végbe kell mennie, sőt Franciaországban, Írországban és Dániában valószínűleg népszavazásokat is ki kell írni.

David Cameron tervei szerint Nagy-Britanniában legkésőbb 2017 végéig népszavazást tartanak az EU-tagságról, de addig London újra akarja tárgyalni az EU-hoz fűződő viszonyrendszerét Brüsszellel. A tervezett tárgyalások középpontjában a konzervatív párti brit kormány szándékai szerint az EU-társállamokból érkező munkavállalók bevándorlási szabályainak radikális szigorítása állna.

London ragaszkodni kíván ahhoz is, hogy az EU-n belüli szabad munkaerőmozgás alapelve mindaddig ne vonatkozzék az újonnan felvett tagországokra, amíg azok gazdaságai nem zárkóznak fel a jelenlegi EU-tagállamok fejlettségi szintjének közelébe. Cameron ennek alapján gyakorlatilag azt szeretné elérni, hogy az EU-tagállamok a mostani EU-szerződésekben szereplő, legfeljebb hétévi átmeneti időszaknál hosszabb ideig is korlátozhassák az újonnan csatlakozó országok munkavállalóinak bevándorlását.

Angela Merkel német kancellár a minap a BBC televíziónak nyilatkozva kijelentette: az Európai Unió fontolóra veheti bizonyos EU-szerződések módosítását, ha ezzel sikerül elérni, hogy Nagy-Britannia az unió tagja maradjon. Merkel nem részletezte, hogy pontosan mely szerződési elemek módosításáról lehet szó, de közölte: derűlátóan ítéli meg annak az esélyét, hogy sikerül „jó megoldást” találni a London által felvetett problémákra. Ha ehhez ténylegesen az EU-szerződések módosítása szükséges, „akkor ezen el kell gondolkodnunk” – tette hozzá.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.