FIFA: megint eltiltottak három sportvezetőt a focitól

Nem csillapodik a botrány.

MTI
2015. 06. 01. 20:14
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A testület a saját vizsgálatának eredményével, illetve a New York-i szövetségi ügyészségi hivatal által bemutatott „legutóbbi tényekkel" indokolta a döntést. Az etikai bizottság felfüggesztette tisztségéből a kongói szövetség alelnökét, Jean Guy Blaise Mayolast és főtitkárát, Badji Mombo Wantetét is, mivel – az indoklás szerint – mindketten többször megsértették a FIFA etikai kódexét.

A FIFA-t múlt héten komoly korrupciós botrány rázta meg, hét tisztviselőjét korrupciós vádakkal letartóztatták. Köztük Jeffrey Webbet, a CONCACAF elnökét és Eugenio Figueredót, a dél-amerikai szövetség elsőszámú vezetőjét.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.