A két méter hosszú, szárnydarabra emlékeztető roncsot a tengerpart tisztításán dolgozó munkások találták meg Saint-Andrénál. A roncs tele volt kagylóval, ebből arra lehet következtetni, hogy sokáig volt a vízben – mondták szemtanúk. A repülőtéri rendőrség különleges nyomozói egyelőre egyetlen feltevést sem valószínűsítenek, csak olyan információkat gyűjtenek – például a gyártási számot –, amelyek alapján azonosítani lehet a roncsot.
A roncsról kapott felvételek alapján Xavier Tytelman francia légi közlekedési biztonsági szakértő a Twitter mikroblogon megjegyezte, hogy a „hihetetlen a hasonlóság” a Boeing 777 csűrőlapja és a talált roncs között. Márpedig az eltűnt repülőgép egy Boeing 777 volt. Az amerikai repülőgépgyár egyelőre elzárkózott attól, hogy véleményt nyilvánítson.
Malajzia ugyancsak szakértőket küldött a roncsdarab megtalálásának helyszínére. Liow Tiong Lai malajziai közlekedési miniszter New Yorkban azt is mondta, képviselőik amint lehet, azonosítják a megtalált darabot.
A Reuters hírügynökség anyagában azt írta, hogy négy komolyabb baleset történt a Boeing 777 típussal, de csupán az MH370-es járat zuhant le az Egyenlítőtől délre. Az eltűnt repülőgép keresését ausztrál szakértők irányítják, ők azonban eddig az Indiai-óceánnak éppen az ellenkező részében kutattak.
Martin Dolan, az ausztrál közlekedésbiztonsági hivatal főbiztosa kijelentette, ha bizonyítást nyer, hogy a megtalált roncs az eltűnt maláj utasszállítógép része volt, akkor az alátámasztja azt a feltételezést, amely szerint a gép Ausztráliától 1800 kilométerre délnyugatra, egy 120 ezer négyzetkilométeres területen belül zuhant le. Ő a tengerfenék ultrahangos víz alatti felderítő berendezésekkel és videokamerákkal való további pásztázását tartja a legjobb megoldásnak a rejtély megoldása érdekében.
A Malaysia Airlines Boeing 777 típusú gépének eltűnése a polgári légi közlekedés történetének egyik legnagyobb rejtélye. A gép Kuala Lumpurból tartott Pekingbe 239 emberrel a fedélzetén, amikor 2014. március 8-án egy órával a felszállás után eltűnt. Azóta a gépnek semmi nyomát nem találták, az Ausztráliától nyugatra, az Indiai-óceánban folytatott intenzív kutatások ellenére sem.