Putyinék teljesen hülyének nézik az orosz diákokat

Az orosz védelmi minisztérium javasolja: oktassák a „színes forradalmak” elleni küzdelemre az egyetemistákat.

MTI
2015. 07. 02. 12:41
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A hatalomhoz közeli újság birtokában van Nyikolaj Pankov orosz védelmiminiszter-helyettesnek Kirill Scsitovhoz, a moszkvai duma egyik képviselőjéhez írt levele, amelyben Pankov erről az elképzelésről tájékoztatja a politikust. A moszkvai törvényhozási képviselő ugyanis korábban azt kezdeményezte, hogy speciális „forradalomellenes” képzést indítsanak az orosz felsőoktatási intézményekben a katonai felkészítés keretében.

Az orosz egyetemeken, főiskolákon úgynevezett katonai tanszékek működnek, amelyeken tartalékos tiszti képzést kapnak a diákok.

Az előző évtizedben több volt szovjet tagköztársaságban, Grúziában (2003), Ukrajnában (2004), Kirgizisztánban (2005) robbantak ki hatalomváltást előidéző, jelképként különféle színt választó forradalmak. A 2004-as fehéroroszországi és a 2005-ös moldovai megmozdulások ugyanakkor nem érték el céljukat. A hatalom Minszkben erőszakkal, Kisinyovban politikai eszközökkel akadályozta meg az ellenzéket céljai elérésében. Üzbegisztánban 2005-ben több száz halálos áldozata volt az andizsáni megmozdulás fegyveres leverésének.

Nyikolaj Pankov azt írta levelében, hogy a „színes forradalmak ideológiaterjesztési technológiáit, valamint a velük szembeni hatékony (jogi, közigazgatási, gazdasági, kommunikációs-kulturális) fellépés módszereit a felsőoktatási képzettség megszerzésére irányuló programokon belül” javasolják megszervezni.

Az Izvesztyija emlékeztetett rá, hogy júniusban a Hadsereg 2015 elnevezésű oroszországi tanácskozáson Szergej Sojgu orosz védelmi miniszter bejelentette, a tárca tudományos kutatást rendel meg a hadseregnek a társadalomban játszott szerepéről és a „színes forradalmak” nevű jelenségről. A miniszter kijelentette, „nincs jogunk megengedni, hogy megismétlődjön az 1991 és 1993 közötti összeomlás” Oroszországban.

Alekszej Muhin, a Kremlhez közelálló orosz politológus szerint hasznosak lehetnek a „színes forradalmakról” szóló előadások az egyetemisták és főiskolások számára. A Politikai Információs Központ nevű cég vezetője az Izvesztyijának kifejtette: „érdemes fejleszteni a fiatalok gondolkodását, hogy az immúnissá váljon a politikai technikák befolyásoló hatásával szemben. Azok az emberek, akik önállóan gondolkodnak, nehezen terelhetők csordába, hogy mások érdekeit védelmezzék.”

Alekszej Krapuhin, az Orosz Diákszövetség alelnöke ugyanakkor ellenzi a „színes forradalmakkal” szembeni fellépés oktatását a felsőfokú intézményekben, mert azt propagandának tartja. Úgy gondolja, hogy az egyetemeknek és főiskoláknak „nem szabad túlzottan politizálnia”. Az elképzelés szerinte a diákok tiltakozásához vezethet.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.