A bangkoki merényletben legalább tízen vettek részt

A thaiföldi hatóságok az Interpol segítségét fogják kérni a robbantás fő gyanúsítottjának felkutatásához.

MNO
2015. 08. 20. 7:32
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Korábban a rendőrség arról beszélt, hogy legalább három személy, köztük egy külföldi férfi hajtotta végre a thaiföldi főváros egyik legforgalmasabb csomópontjánál lévő Erawan hindu szentély elleni hétfő esti támadást.

Ez egy kiterjedt hálózat. Az előkészületek számos ember bevonásával zajlottak

– mondta Szomjot Pumpunmuang rendőrfőkapitány újságíróknak.

A thaiföldi hatóságok csütörtökön azt is jelezték, hogy az Interpol segítségét fogják kérni a merénylet fő gyanúsítottjának felkutatásához – írja az MTI.

A BBC ugyanakkor hozzáteszi, hogy a thai kormány szerint „nem valószínű”, hogy nemzetközi terrorszervezet áll a háttérben. A thai hatóságok a hírszerzésre hivatkozva úgy vélik, hogy a támadás nem kapcsolható a nemzetközi terrorizmushoz. Helyi elkövetőket keresnek, a robbantást pedig egy eddig ismeretlen csoportnak tulajdonítják.

A hindu szentély, ahol a merénylet történt, népszerű a kínai és a buddhista turisták körében, de a hatóságok úgy gondolják, hogy nem közvetlenül a kínaiak ellen irányult az akció.

A hétfői robbantás áldozatainak többsége thai volt, de a halottak között vannak külföldi; kínai, hongkongi, brit, indonéz, maláj és szingapúri állampolgárok is – számolt be róla a BBC. A kórházba szállított sebesültek között is 26 kínai van.

A hongkongi South China Morning Post ezzel szemben csütörtökön azt írta, hogy a Bangkok Post című thaiföldi újság értesülése szerint a nyomozók ujgur szélsőségesek által elkövetett „bosszút” sejtenek a támadás mögött, miután Thaiföld júliusban 109 ujgurt visszatoloncolt Kínába – tudta meg az MTI.

Egy július 12-i kínai állítás szerint iszlám terroristákhoz akart csatlakozni a Thaiföldön elfogott 109 kínai ujgur menekült, aki töröknek vallotta magát, és akiket Thaiföld visszatoloncolt Kínába.

A South China Morning Post felhívja a figyelmet arra, hogy Thaiföld rendkívül népszerű célpontja a kínai turistáknak, ezért ha bebizonyosodna, hogy a bangkoki merénylet a kínaiak ellen irányult, az súlyos károkat okozna a thaiföldi idegenforgalomnak. A lap közlése szerint csak júniusban több mint 65 ezer hongkongi és 630 ezer, az anyaországból érkező kínai turista fordult meg Thaiföldön, tavaly pedig az ötmilliót is meghaladta a kínai turisták száma.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.