Clinton bátoríthatta Donald Trumpot a politikai szerepvállalásra

Ez a ma este sorra kerülő elnökjelölti tévés vita kimenetelét is befolyásolhatja.

MTI
2015. 08. 06. 6:10
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A lap értesülését Clinton New York-i hivatala megerősítette. A dolog pikantériája, hogy az exelnök felesége jelenleg a demokraták elnökjelölt-aspiránsainak népszerűségi listáját vezeti, Trump pedig – meglepetésre – a republikánusokét.

Donald Trump munkatársai szerint főnökük a Bill Clintonnal folytatott beszélgetés során nem rejtette véka alá politikai ambícióit, egyebek között azt sem, hogy érdekelt lehet a Fehér Ház meghódításában. Négy, a republikánus mágnáshoz közel álló forrás ugyanakkor egybehangzóan állította: Clinton konkrétan nem biztatta Trumpot arra, hogy versenybe szálljon az elnökségért, de a kötetlen hangvételű társalgás során mérlegelte az esélyeit.

Hillary Clinton akkor már egy hónapja bejelentette indulási szándékát, Trump ezt csak június 16-án tette meg. A The Washington Post olyan időszakban tette közzé értesülését, amikor republikánus riválisai egyre hevesebben támadják Trumpot a demokratákhoz fűződő kapcsolatai, egyebek között Hillary Clinton szenátusi választási kampányának és a Clinton Alapítványnak a támogatása miatt. Az exelnöki házaspár 2005-ben meghívottja volt Trump harmadik esküvőjének.

A kampány során Hillary Clinton eddig többször bírálta Trumpot, aki eddig csak ritkán vágott vissza.
Az eredményeivel és gazdagságával szívesen dicsekvő Donald Trump, aki korábban a pártján belül alapvetően királycsinálóként és politikai mecénásként lépett fel, a közvélemény-kutatásokban magabiztosan vezet a többi republikánus elnökjelölt-aspiráns előtt, maga mögé utasítva Jeb Bush volt floridai kormányzót is, akinek pedig az apja és a bátyja is elnök volt.

A Fehér Házért versengő republikánus politikusok helyi idő szerint csütörtök este tartják első televíziós vitájukat. A mezőny rendkívüli népessége miatt főműsoridőben csak a tíz legnagyobb támogatottságú aspiráns kap lehetőséget álláspontja kifejtésére – Trump és Bush mellett Scott Walker wisconsini kormányzó, Mike Huckabee volt arkansas-i kormányzó, Ben Carson visszavonult idegsebész, Marco Rubio floridai, Ted Cruz texasi és Rand Paul kentucky-i szenátor, valamint Chris Christie New Jersey-i és John Kasich ohiói kormányzó.

Ezt megelőzően, késő délután vitázik majd a közvélemény-kutatásokban lemaradt, s így a szervezők által „könnyebb fajsúlyúnak” ítéltetett, hét főből álló, úgynevezett „happy hour”-csoport, azaz a többi republikánus elnökjelölt: Rick Perry volt texasi kormányzó, Rick Santorum volt pennsylvaniai szenátor, Carly Fiorina, a Hewlett-Packard volt vezérigazgatója, Lindsey Graham dél-karolinai szenátor, George Pataki volt New York-i és Jim Gilmore volt virginiai kormányzó.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.