„Nem létezik közös európai válasz, nincs európai megoldás, hogy miként kezeljük ezt a kérdést” – nyilatkozta a menekültválságról Poposzki. Hozzátette: amíg a balkáni államok, az Európai Unió és Törökország nem tudnak dűlőre jutni a probléma kezeléséről, addig nem lesz koordinált válasz.
A fizikai határzárral kapcsolatban elmondta: rövid távon nehéz megvalósítani, és hosszú távon nem is jelent megoldást, ennek ellenére megeshet, hogy szükség lesz rá.
Megjegyezte, hogy a hozzájuk érkező migránsok egy uniós tagállamból, Görögországból érkeznek, Athén így más országra hárítja át kötelességeit. Ismert, az illegális migránsokat az első elért uniós országban kellene regisztrálni, és lefolytatni a menekültügyi eljárást, addig pedig nem lehetne őket továbbengedni. Közben Macedóniától azt várja az EU, hogy noha csak tagjelölti státust élvez, alkalmazkodjon az unió szabályaihoz.
Kijelentette azt is, hogy önerőből nem tudnak megfelelni minden uniós elvárásnak, mivel csak kétmilliós országról van szó.
Macedóniában nyár óta a hadsereg is segít a rendőrségnek a szerb és a görög határ biztosításában. Augusztusban a köztársasági elnök elrendelte a hadsereg bevetését országa illegális bevándorlók által használt két határőrizeti zónájában, valamint az ezek közötti közlekedési folyosón, a hatóságok könnygázt és riasztógránátot is bevethetnek.