A voksolások első fordulóján, szeptember 6-án a volt humorista 25 százalékos eredményt ért el, azonban ez nem volt elegendő a győzelemhez. A második fordulóban a nagy népszerűségnek örvendő Morales és Sandra Torres szociáldemokrata volt first lady versengett a szavazatokért.
„Nincs se programja, se csapata. De az elégedetlenség olyan nagy, hogy az átlag szavazó számára ez nem elsődleges kitétel”
– mondta Hugo Novales politikai elemző az MTI szerint.
Humoristák az elmúlt évtizedben egyre több országban döntöttek úgy, hogy meglovagolják a politikai elégedetlenséget és elindulnak valamilyen tisztségért. Az olaszországi Öt Csillag mozgalom vezére, Beppe Grillo populista kampányával az olasz politika egyik legerősebb szereplőjévé kezd válni.
A brit komédiás John O’Farrell munkáspárti színekben próbálkozott, míg egykori humorista partnere – aki újságíróként is dolgozott – ma már London polgármestere: a konzervatív Boris Johnsonról van szó. Tőlük északabbra, Izland fővárosát, Reykjavíkot vezette egy ideig egy humorista, Jón Gnarr.
Magyarországon is próbálkozott humorista a politikával: a Kétfarkú Kutya Pártot egy ideig Mogács Dániel képviselte, emlékezetes alakítása volt az ATV Egyenes beszéd című műsorában, amikor Kálmán Olgával folytatott furcsa beszélgetést.
A brit Liberális Demokrata Párt egyik korábbi képviselője, az észt származású Lembit Öpik – aki pártja szóvivője is volt – politikai pályafutását követően stand-up komédiásnak állt. A hírek szerint egész sikeres is benne.