Elmondta, hogy a téliesített befogadóállomáson a kezdetektől fogva megerősített biztonsági intézkedések mellett folyik a migránsok ellenőrzése, de a párizsi merényletek után a jelenleginél magasabb biztonsági fokozatú intézkedéseket vezettek be.
Közölte azt is, hogy megerősítették az ország határainak védelmét, valamint a kulcsfontosságú létesítmények őrzését, illetve a rendőrség fokozottan figyeli a vasúti és légi forgalmat, továbbá a tömegrendezvényeket. Zoran Milanovic ügyvezető miniszterelnök szerint nincs szükség a határok lezárására. „A drótkerítés nem akadályozza meg a terrorcselekményeket\" – mondta.
Tomislav Karamarko, a Horvát Demokratikus Közösség (HDZ) nevű jobbközép ellenzéki párt elnöke viszont az illegális bevándorlás megállítását követeli. Karamarko úgy véli: szigorítani kell a határvédelmen. „Lehet, hogy most nincs szükség drótkerítés építésére, de egy hónap múlva lehet, hogy szükség lesz\" – mondta, majd hozzátette, minden eshetőségre fel kell készülni. „Tagjai vagyunk az Európai Uniónak és a NATO-nak, miért gondolja bárki is azt, hogy egy nap nem jut eszébe valakinek Horvátországot is megtámadni\" – fogalmazott.
A zágrábi belügyminisztérium legfrissebb adatai szerint szeptember közepe, a magyar–szerb zöldhatár lezárása óta Horvátországban 386 516 migránst vettek nyilvántartásba. Többségük illegálisan lépte át a szerb–horvát határt, és többnyire Bapska körzetében léptek horvát területre. A horvát hatóságok a múlt hét közepétől már vonattal szállítják a migránsokat a szerb határról Szlovéniába. Péntek éjféltől szombat 15 óráig több mint 6000 illegális bevándorló lépte át a szerb–horvát határt.
Szlovéniában – a legfrissebb ljubljanai adatok szerint – október közepe óta 206 980 illegális bevándorlót vettek nyilvántartásba. Pénteken 7397, szombaton 18 óráig újabb 5294 migráns lépte át a horvát–szlovén határt. Ausztriába október 20. óta 192 393 Közel-Keletről érkező menekült érkezett.