A magyar nagykövet helyreigazítást kért a New York Timestól

A tekintélyes lap korábban azt állította, hogy egy magyar börtönőr megvert egy menedékkérőt.

FB
2016. 01. 12. 6:21
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Nincs bizonyíték arra vonatkozóan, hogy a súlyos erőszakos cselekedettel megvádolt hivatalos személy elkövette volna azt, amit a The New York Times állít – a Magyar Idők szerint ez is szerepel Szemerkényi Réka washingtoni magyar nagykövet levelében, amelyet a lapnak címzett. Nemcsak a The New York Timesnak nincs bizonyítéka, hanem más orgánumokban és hivatalos iratokban sincs nyoma annak, hogy ilyen eset történt volna Magyarországon – áll a levélben.

Ahogy a kormány – egészen pontosan a panasszal élő Külgazdasági és Külügyminisztérium –, úgy a nagykövet is arra kérte a lapot, hogy a tények valódiságának fontossága miatt közöljön helyreigazítást az ügyben. A Magyar Idők úgy tudja, hogy sem a magyar kormányhoz, sem a magyar külképviseletekhez nem érkezett egyelőre válasz a laptól a panaszokra.

A cikket jegyző Katrin Bennhold a VS.hu-nak nyilatkozva elmondta: a magát és testvérét azonosítani nem szándékozó szíriai nyilatkozója nem nyílt meg jobban, így csak arról tud, amit cikkében is leírt. „Természetesen ezeket a sztorikat nem tudja leellenőrizni” – nyilatkozta, de kitart a történet mellett.

Még január 2-án közölt hosszabb németországi riportot a The New York Times, melyben az Európába érkező nőket ért erőszakos cselekményekről írnak az elszenvedőkkel, szociális munkásokkal, pszichológusokkal folytatott beszélgetések alapján. Volt, akit szexuális szolgáltatásért cserébe utaztatott embercsempész, mások arról számoltak be, hogy rendőrök vegzálták őket. Egy szíriai asszony testvére egy magyarországi esetről mesélt: azt mondta, hogy egy börtönőr eszméletlenre verte testvérét, amikor visszautasította a férfi közeledését.

A Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnoksága (BVOP) cáfolta, hogy megtörténhetett, amit a nő állít, mégpedig azért, mert a büntetés-végrehajtási (bv) intézetekben csak férfiak vannak idegenrendészeti őrizetben. Migráns nők ide nem kerülhetnek be, így börtönőrökkel sem kerülhetnek kapcsolatba.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.