A szavazatok 75 százalékos feldolgozottságánál úgy néz ki, Trump nyert a voksok 34 százalékával. Meglepetésre másodikként John Kasich ohiói kormányzó futhatott be 16 százalékkal, míg Ted Cruz, Jeb Bush és Marco Rubio egyaránt 11 százalékot szerezhettek.
„Amerikát ismét naggyá tesszük” – jelentette ki kedd esti beszédében Donald Trump. A manchesteri kampányközpontjában ismert szlogenjével emelvényre lépő New York-i milliárdos beszédét újra és újra megszakította az ünneplő hívek tapsa és „Amerika, Amerika” skandálása.
Trump gratulált Bernie Sandersnek, aki a demokrata táborban nyerte meg a New Hampshire-i szavazást, de rögtön hozzátette, hogy „Sanders eladná, elajándékozná az országot”.
Rövid beszédében azt fejtegette, hogy a politikusok Washingtonban jó kis megállapodásokat kötnek, többnyire a saját hasznukra is, de ha ő lesz az Egyesült Államok elnöke, akkor a politikai alkuk hasznát az emberek látják majd. Elnöksége esetére a többi között Barack Obama elnök egészségbiztosítási reformjának eltörlését ígérte és az amerikai katonai képességek fokozását. „A világ megint tisztel majd bennünket, higgyenek nekem” – fogalmazott.
A demokraták versenyében Bernie Sanders nagyon egyértelmű győzelmet aratott Hillary Clinton felett: a vermonti politikus 60, míg az egykori first lady 39 százalékot szerzett. Clintonnak ez különösen fájó eredmény lehetett azért, mert korábban férje, Bill Clinton kiváló eredményt ért el New Hampshire-ben, sőt Hillary is meg tudta itt verni Barack Obamát 2008-ban.
Hillary Clinton harcias beszédben biztatta híveit, s a maga részéről további kemény küzdelmet ígért. Beszédében Clinton azt hangoztatta, hogy Bernie Sanders vermonti demokrata szenátor és az ő céljai egybeesnek, ő is a Wall Street befolyása ellen küzd. A vereség ellenére éljenző híveinek tömege fogadta Clintont, amikor beszédet mondott New Hampshire-ben.
„Nem találnak nálam keményebben küzdő politikust, ugyanazt akarjuk, Bernie Sanders is, én is, hogy például a gyanús pénzek kikerüljenek a politikából és a kampányból, s hogy a Wall Streetnek ne legyen befolyása a politikára” – biztatta híveit a volt amerikai külügyminiszter egy órával azután, hogy az első részeredmények nyomán elismerte vereségét.
Miután gratulált vetélytársának, elismételte eddigi kampányának fő elemeit: az úgynevezett tiszta energiáért folytatandó küzdelmet, a nők egyenrangúságának és egyenlő javadalmazásának szükségességét, valamint az azonos neműekhez vonzódók jogainak fontosságát.
Sanders megköszönte híveinek a támogatást, egyúttal jóindulatúnak minősítette pártbéli vetélytársa, Hillary Clinton gratulációját.
A 74 éves vermonti szenátor szerint győzelme annak köszönhető, hogy nagyon sokan akarnak változást az országban, és ezért nagyon sokan tenni is hajlandók, azaz elmentek szavazni.
Sanders szerint a New Hampshire-i választás bebizonyította, hogy az emberek megértették kampányának üzenetét: azt, hogy a kormány a népé, és nem csak maroknyi gazdag emberé. „Nem engedhetjük meg, hogy a Wall Street és a milliárdosok kasztja megvásárolja a választásokat” – fogalmazott a politikus, s hozzátette, hogy az amerikaiak – politikai felfogásuktól függetlenül – értik, hogy a demokrácia nem erről szól.
Sanders mélyen meghatottnak mondta magát, hogy ilyen sokan támogatták kampányát. Adatokat sorolt, amelyek szerint több mint 1,8 millióan küldtek kampányának adományt, átlagosan 27 dollárt. „Az amerikai történelem eddigi legnagyobb civil vállalkozása volt ez” – mondta Sanders.
Ezt követően – Clintonhoz hasonlóan – felsorolta megannyi választási ígéretét: például az általános egészségbiztosítást, az olcsó oktatást, az egyenlő jogok garantálását nőknek és különböző etnikai csoportoknak. Külpolitikáról szólva emlékeztetett arra, hogy ő annak idején nem szavazta meg az iraki inváziót, s a jelenlegi külpolitikai helyzetben is nemzetközi egyeztetést és összefogást szorgalmaz majd, ha ő lesz az elnök.