Miamiban csapott össze Clinton és Sanders

A párharc ezúttal jobbára a spanyolajkúak megnyeréséről szólt.

MTI
2016. 03. 10. 9:10
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A szerda este Miamiban megrendezett vitában Hillary Clinton volt külügyminiszter és Bernie Sanders vermonti szenátor heves szóváltásba keveredett arról, hogy melyikük az igazi barátja a spanyol ajkú amerikai közösségnek. Vádaskodtak a vendégmunkásprogrammal kapcsolatban, de egyetértettek abban, hogy éberen figyelni kell a bevándorlókat. Hevesen bírálták Donald Trumpot, a Republikánus Párt legnépszerűbb elnökjelölt-aspiránsát.

Clinton azért hibáztatta Sanderst, mert többször is leszavazta a 2007-ben kidolgozott, átfogó bevándorlási törvényt, Sanders pedig azért Clintont, mert 2007-ben nem szavazta meg, hogy az illegálisan az Egyesült Államokban tartózkodó bevándorlók jogosítványhoz juthassanak. „Pedig ha akkor elfogadjuk a bevándorlási törvénycsomagot, akkor ma már egy sor gonddal nem kellene foglalkoznunk” – replikázott Clinton. Sanders nem hagyta válasz nélkül, azt állította, azért nem szavazta meg a törvénycsomagot, mert olyan vendégmunkásprogramot tartalmazott, amely a rabszolgasághoz volt hasonlatos.

A vita egy néző kérdésével kezdődött, amely alaposan meghökkentette Hillary Clintont. „Kilép-e az elnökjelöltségért folyó küzdelemből, ha elektronikus levelezésének vitatott módja miatt vádat emelnek ön ellen?” – kérdezte a néző. Clinton kitérően válaszolt. A kérdés arra utalt, hogy külügyminiszterként a magán-emailfiókját használta hivatalos ügyek bonyolítására, és így akár államtitkok is kiszivároghattak. Bernie Sanders nem „harapott rá” a témára, mondván, hogy ez az ügy megy a maga útján, ő szívesebben beszél a gazdagság és a jövedelemkülönbségek problematikájáról.

Clinton fontosnak tartotta leszögezni, hogy a delegátusok számát illetően ő vezet az elnökjelöltségért folytatott küzdelemben.

A jövő keddi választásokon Floridában 99 delegátusról döntenek, de más államokban is tartanak előválasztásokat, és a voksolás teljes tétje 691 delegátus megnyerése. Ráadásul olyan államokban szavaznak, ahol nem arányos – tehát a megszerzett voksok arányában elosztott – a delegátusok szétosztása, hanem a „győztes mindent visz” elve van érvényben. Vagyis aki megnyeri a választást, függetlenül attól, hogy milyen arányban győzött, az összes delegátust „megkapja”.

Kedden Floridában, Missouriban, Illinois-ban és Ohióban rendeznek előválasztásokat.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.