Óriásit kaszálnak az oroszok a szíriai beavatkozáson

Várhatóan 6-7 milliárd dollárral fog növekedni az orosz fegyverexport.

Majláth Ronald
2016. 03. 29. 11:12
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az orosz Kommerszant napilap arról számolt be hétfőn, hogy a szíriai bombázások marketinghatásaként 6-7 milliárd dollár összértékű szerződések születhetnek – írja a The Guardian. A lap szerint a megrendelők közt van például Algéria, ők 12 darab Szu-32-est rendeltek 500-600 millió dollár értékben, de egy Szu-35-öst is kaptak tesztelés céljából. A további megrendelők között Indonézia, Vietnam, sőt Pakisztán is szerepel, amely hosszú ideig Kínától és az Egyesült Államoktól vásárolta a repülőgépeit, most azonban orosz Szuhojokat vennének.

Ismeretes, hogy Oroszország a szír kormánycsapatokat támogató beavatkozás során több olyan csúcstechnológiát képviselő fegyverrendszert is bevetett, amelynek kifinomultsága meglepetést okozott. Főleg a robotrepülőgépes légitámadások és a földi célpontokat támadó egyéb, levegőből indítható eszközök kaptak nagy nyilvánosságot, miután az orosz hadvezetés – nyugati mintára – ezekről az akciókról rendszeresen közölt videókat, amelyeket a sajtó is közzétett. Ez nyilván emelte az orosz haditechnika elismertségét.

Alexander Golts védelmi elemző szerint bár a szíriai beavatkozás segítheti a repülőgépek eladását, a költségek jelentik a legfontosabb tényezőt. „A kormányok megújítanák a légiflottájukat, Oroszország pedig sokkal kedvezőbb áron kínálja ezeket, mint az amerikaiak a saját gépeiket” – hangsúlyozta a szakember. A Kommerszant szerint ráadásul már több ország is érdeklődik az orosz S-400-as rakétarendszer és a T-90-es tankok iránt.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.