A robbanás A Gülsán-e-Ikbál park főbejáratához közeli parkolóban történt – jelentette a Samaa News hírcsatorna. „Legalább 65-an meghaltak és több mint háromszázan megsebesültek” – mondta Musztanszar Feroz rendőrségi vezető a Reuters hírügynökségnek. Dzsam Szajjad Huszain, a helyi mentőegységek szóvivője szerint a sebesülteket különböző kórházakba szállították a városban. A sebesültek többsége nő és gyermek.
Helyi sajtóértesülésekből úgy tudni, hogy a pokolgépet valószínűleg egy motorhoz rögzítették, viszont a rendőrség eddig nem erősítette meg ezt. Haider Asraf, rendőrségi vezető szerint az öngyilkos merénylő a pokolgépet a motorparkolóban hozta működésbe, ahol számos ember volt a merénylet idején, köztük az ország keresztény kisebbségéhez tartozók is, akik a húsvéti fesztiválra érkeztek. A tűzszerészek viszont azt közölték, hogy a merénylő a nyolc-tíz kilogrammnyi robbanószert a testén hordta.
A pakisztáni hadsereg is időközben a merénylet színhelyére érkezett és a sebesültek elszállításában segédkezik. Lahor városának parkjait a hatóságok bezárták, és felszólították a lakosokat, hogy maradjanak otthon.
A terrortámadás elkövetését a pakisztáni tálib szélsőséges mozgalom egyik szárnyához, a Tehrik-e Talibán szervezethez köthető Dzsamat ul-Ahrar nevű iszlamista csoport vállalta - olvasható a Doon című napilap internetes honlapján.
Pakisztánban a sikeres katonai fellépés ellenére a kormányellenes tálibok kisebb csoportjai továbbra is képesek támadásokat indítani a biztonsági erők és polgári célpontok ellen. A tálibok egykor kiterjedt területeket tartottak ellenőrzésük alatt az ország északnyugati részében, de a 2009-ben indult katonai műveletek kisebb, elszigetelt területekre szorították vissza őket.
kivezényelték a hadsereget vasárnap, miután egy vallási csoport több ezer tagja felgyújtott egy buszmegállót és több járművet a pakisztáni parlament épületének közelében – közölték katonai források.
Az aktivisták Mumtaz Kadri múlt hónap végi felakasztása ellen tüntettek. Kadrit a hatóságok azzal vádolták, hogy 2011-ben meggyilkolta Szalmán Taszrít, Pandzsáb tartomány kormányzóját, mert a politikus az istenkáromlás elleni törvény enyhítését szorgalmazta. Keményvonalas vallási vezetők szerint a törvény megkérdőjelezése már önmagában is istenkáromlásnak tekintendő, amiért halál jár.
A tüntetők Pakisztán különböző térségeiből gyűltek össze a fővárosban. Bejutottak abba a magas biztonsági fokozatú zónába, amely a parlament épületének, néhány követségnek, illetve fontos kormányzati épületeknek ad otthont. A rendőrség korábban a törvényhozás épületéhez vezető utakat konténerekkel zárta el, ugyanakkor a tüntetők eljutottak a kordonig, és megközelítették a parlamentet.
A kordonokat áttörni készülő aktivisták és a biztonsági erők számos helyen összecsaptak. A rendőrség több tüntetőt őrizetbe vett, később a hadsereget is kivezényelték, mivel a rendvédelmi hatóság nem tudta feloszlatni a tömeget.