Minden jel arra mutat, hogy Donald Trump informálta az amerikai Szövetségi Nyomozó Irodát (FBI), ám több jel is arra utal, hogy az ingatlanmágnás a most hangoztatott törvény és rendpártiságával ellentétben az 1980-as években nem ódzkodott a „zűrös” üzleti kapcsolatoktól. Erről írt tényfeltáró riportjában Tom Robbins Pulitzer-díjas újságíró. A Vice közéleti hírportálon és az amerikai bűnügyi-igazságügyi témákat feldolgozó Marshall Project keretében készült anyagban a szerző górcső alá veszi Trump akkori ügyeit, és a kibontakozó szálakból olybá tűnik, a republikánusok jelenlegi vezető elnökjelölt-aspiránsa közvetve, vagy akár közvetlenül is maffia-családokkal állt kapcsolatban.
Az akkor a harmincas éveinek közepét taposó mágnás mentoraként emlegetik Roy Cohn ügyvédet, aki korábban a habzó szájú kommunistaellenességéről ismert Joseph McCarthy szenátor kabinetjében dolgozott. Cohnnak olyan ügyfelei is voltak, mint Anthony Salerno és Paul Castellano. Közben Trumpot az az egykori teherautós érdek-képviseleti vezető Daniel Sullivan mutatta be állítólag az FBI-nak, aki jó kapcsolatban állt az Atlantic City hírhedt alvilági vezetőjével, Kenneth Shapiróval, előtte pedig a minden hájjal megkent szakszervezeti vezérrel, Jimmy Hoffával is jó viszonyt ápolt. Közben Shapiróval Trump is üzleti kapcsolatban állt, miután tőle vett egy nagyobb földet, hogy ott felépítse saját kaszinóját a városban. Egy másik esetben Trump azzal a Long Island-i autókereskedő cézárral, John Staluppival kezdett közös, luxuslimuzinokkal kapcsolatos vállalkozásba, akit a hírhedt Colombo család tagjaként ismertek, és komoly autóalkatrész-lopási ügyben is érintett volt. A médiamágnás New York-i építőipari ügyei körül is akadnak ilyen csontvázak. Mint a cikkben írták, a metropolisban zajló nagy építkezései alkalmával olyan, a bontást végző alvállalkozókkal dolgoztatott, akik ezer szállal kötődtek a helyi maffiacsaládokhoz, illetve a különféle kétes szakszervezetekhez. Ahogy azonban a szerző megjegyezte, a New York-i építőipar viszonylatában ezt, azaz a kétes építőipari cégeket kikerülni szinte lehetetlenség.
A mai Trump attitűdjét mutatja a lótenyésztő-mágnás, Robert LiButti esete, aki azt kérte, hogy ha kaszinóiban ő játszik, a kártyaasztal osztója ne legyen nő vagy fekete. Ennek a kérésének pedig eleget is tettek.
Húsz letartóztatás, mexikói zászló, feldühödött tömeg, lovas rendőrök és állig felfegyverzett kommandósok, az 1960-as évek polgárjogi lázadásait idéző hangulat uralkodott pénteken Donald Trump republikánus elnökjelölt-aspiráns Orange megyébe szervezett kampányrendezvényének helyszíne körül. A feldühödött Trump-ellenes tömeg kővel dobálta meg az arra járó motorosokat, körbevettek mozgó gépjárműveket, egyesek pedig felugrottak egy rendőrautó tetejére, és bezúzták az ablakait. Legutóbb március 11-én Chicagóban történt komoly összecsapás Trump szimpatizánsai és az őt elítélők között. Costa Mesa városában, a Pacific amfiteátrumban 18 ezer Trump-rajongó várta a jelöltet, miközben azt kántálták: „Építsd meg azt a falat!”, utalva az ingatlanmágnásnak arra a kijelentésére, hogy megválasztása esetén teljes hosszában kiépítené a határzárat a mexikói vonalon.
A június 7-i kaliforniai republikánus előválasztás kulcsfontosságú lehet Trump számára. Ha a már eddig megszerzett 994 mellé begyűjti a szövetségi állam 172 delegáltját, akkor gyakorlatilag eléri a jelöléshez szükséges 1237 támogatót, és a párt hangadóinak főhet a feje, hogyan állják útját az ingatlanmágnásnak.