A közép-európai idő szerint 7 órakor megkezdett, egyoldalú humanitárius fegyvernyugvás – ahogy Moszkvában nevezik – 18 órakor járt volna le. A fegyvernyugvás eredetileg nyolc órán át tartott volna, de közvetlenül a kezdete előtt, nemzetközi szervezetek kérésére, három órával megtoldották. Ezt a határidőt hosszabbította meg további egy nappal az orosz elnöki utasítás. Az intézkedés célja, hogy módot adjon a lakosságnak és a kormányellenes fegyvereseknek a város kormányerők által ostromlott keleti negyedeinek elhagyására.
Az orosz védelmi tárca vezetője azt is közölte, hogy a tűzszünet meghosszabbítását Bassár el-Aszad szíriai elnök is támogatta.
Az orosz és a szíriai légierő Sojgu egy korábbi bejelentése szerint már kedd reggel felfüggesztette a város környékének bombázását. Damaszkusz pedig közölte, hogy Aleppónál több helyen visszavonta állásaiból a csapatait, hogy biztosítsa a békés lakosok, a sebesültek és a kormányellenes erők akadálymentes távozását.
Az Aleppó környékéről beérkezett csütörtöki sajtójelentések szerint a várost csoportosan hagyják el polgári lakosok és fegyvertelen harcosok. A kivonulók között vannak betegek és sebesültek, akiknek ellátásában és ideiglenes elhelyezésében szíriai katonák és a helyi vörösfélhold önkéntesei segédkeznek. A szíriai fegyveres erők parancsnoksága ugyanakkor arról számolt be, hogy a város egyes keleti negyedeiben a „terroristák” akadályozták az evakuációt, túszokat szedtek, sőt tüzet nyitottak a menetoszlopokra.
Damaszkusz felszólította a kormányellenes erők tagjait, hogy éljenek az amnesztia lehetőségével, és hagyjanak fel az ellenállással. A fegyverletételt megtagadó harcosokat a szíriai kormányerők parancsnoksága arra figyelmeztette, hogy „sorsuk előre eldöntetett”.
Igor Konasenkov vezérőrnagy, az orosz védelmi minisztérium szóvivője közben Moszkvában kijelentette, hogy Jordániából szállt fel, és Szíria felett kétszer is tankolt amerikai üzemanyagszállító repülőgépből az a két belga F–16-os vadászgép, amely keddre virradóra polgári célpontokat bombázott az Aleppóhoz közeli Hasszadzsek kurd faluban. A csapások következtében hat polgári személy életét vesztette, négy pedig megsebesült.
Konasenkov szerint a belga harci gépek kedd reggel Irak felé hagyták el a szíriai légteret. Hozzátette, hogy az amerikai fél nem értesítette előre Oroszországot a belga repülők tevékenységéről. A szóvivő orosz és szíriai rádiólokátoros adatokra hivatkozva percnyi pontossággal sorolta a belga harci gépek különböző manővereit.
Belga részről a légi csapásról szóló orosz állításokat valótlannak nevezték.
Igor Konasenkov közölte, hogy a belga F–16-osok műveleteiről katonai és diplomáciai csatornákon keresztül Moszkva részletes, „objektív kontrollra” támaszkodó információkat juttat majd el Brüsszelnek. A szóvivő azt állította, nem most fordult elő először, hogy a nemzetközi koalíció gépei békés lakosokra mértek csapásokat, „a saját felelősségük teljes tagadása mellett”. Konasenkov esküvők, temetési menetek, kórházak, rendőrőrsök és szíriai katonák megtámadásával vádolta meg a koalíciót, felhívva a figyelmet arra, hogy ezekért senkit sem vontak felelősségre.
A felkelő fegyveresek nem engedik a civil lakosságnak, hogy elhagyják Aleppót, pedig az orosz és szíriai fegyveres erők a csütörtökön hatályba lépett „humanitárius szünet” keretében ezt felajánlották – mondta Szergej Lavrov orosz külügyminiszter John Kerry amerikai diplomáciai vezetővel folytatott telefonbeszélgetése során. Az orosz külügyi minisztérium közleménye szerint Lavrov felhívta amerikai kollégájának a figyelmét arra, hogy a szíriai kormányerők és az orosz légierő kész meghosszabbítani a fegyverszünetet, ha a Dzsabhat Fatah as-Sam (korábban An-Nuszra Front) és a hozzá tartozó fegyveres csoportok nem sértik meg a fegyvernyugvást.