Nem a mi elnökünk! – skandálták az utcára vonuló emberek az Egyesült Államok több nagyvárosában, sőt még olyan is akadt, aki a homlokára is felírta a mondatot, biztos, ami biztos alapon. A legtöbb helyen a tömeg létszáma nem haladta meg a néhány ezer főt, New Yorkból például ötezer, Oaklandből hatezer résztvevőt jelentettek, Washingtonban 2600-an gyújtottak gyertyát a Fehér Háznál. A szlogenek alapján a tüntetők bázisát jobbára Bernie Sanders ismét aktivizálódott baloldali hívei és a kisebbségek adták. A jobbára spontán megmozdulások békésen zajlottak (kivéve Seattle-t, ahol lövöldözés volt, bár a rendőrség szerint nem volt köze a tüntetéshez), az éjszakába nyúló tüntetéseken mintha csak kieresztették volna a gőzt, céltalanul vonultak az utcákon.
Még egyszer elővették a plakátokat és molinókat, melyek között olyan ötletes darabok is akadtak, mint ez a Hitler-bajszos, horogkeresztes, nemi erőszakot pártoló Trump:
Daniel Mantei (@danielmantei) által közzétett fénykép, 2016. Nov 9., 18:22 PST
A tüntetések láttán a világhálón többen a felvonulók szemére vetették, hogy nem tisztelik a demokráciát, nem tudják méltósággal viselni a vereséget. Pedig többségük egyértelműen kijelentette, hogy nem Donald Trump távozását követelik, inkább csak hangot akarnak adni félelmeiknek. Működésbe léptek a fejekbe vert demokrata kampányüzenetek: ki a szexizmus, ki a civil jogok, ki a rasszizmus, ki a gyűlölet eluralkodásától félt. Retteg a latin ajkú lakosság egy része is, ők attól tartanak, hogy Trump kitoloncolja az országból a családot és a barátokat. A közösségi hálót valósággal ellepték az aggodalmas üzenetek, különösen a kisebbségek, az indiánok, a latin ajkúak, a muszlimok, a feketék köreiből.
New Yorkban a Trump-torony előtt Lady Gaga is felbukkant. A híresen Clinton-párti énekesnőt állítólag nagyon megviselte a kudarc, de ez nem gátolta meg abban, hogy folytassa önjelölt hadjáratát. A felhőkarcoló elé egy táblát is vitt magával, „love trumps hate” felirattal, a Donald Trump nevével játszó szójátékot nagyjából úgy lehetne fordítani, a szeretet üti a gyűlöletet. A közösségi médiára feltöltött képe alá is azt írta, a kedvesség országában akar élni, s Twitter-fiókjának nevét is erre, Countryofkindness-re változtatta.
#VoteHillary (@ladygaga) által közzétett fénykép, 2016. Nov 9., 01:57 PST
Azért nemcsak a csalódott demokraták vonultak az utcára, de a boldog republikánusok is folytatták az ünneplést. Mint a CNN-nek az egyik texasi Trump-szavazó elmondta, nem kételkedett jelöltje győzelmében. Szerinte ugyanis rengeteg rejtőzködő híve volt, akik nem merték nyilvánosan felvállalni véleményüket, mert attól féltek, hogy azonnal rasszistának, nőgyűlölőnek, homofóbnak bélyegzik őket. Ugyanakkor hozzátette, Nagy-Britannia kilépésének az Európai Unióból szintén nagy hatással volt az Egyesült Államokra.