Rijád azt már nem tagadja, hogy 2015 decembere és 2016 januárja között „limitáltan” használta a britek által gyártott fegyvereket, de hozzátette, hogy csak katonai célpontok ellen. A kazettás bomba olyan robbanószerkezet, mely több kisebb robbanótöltetet tartalmaz, a hordozó repülőről való kioldás után ezek egy adott területen szétszóródva növelik a pusztítás mértékét. A hatékonyság ára viszont az esetleges pontatlanság, ami miatt a fegyvertípust 2008-ban be is tiltották. Szaúd-Arábia, továbbá például az Egyesült Államok és Oroszország nem írta alá az erről szóló egyezményt, az Egyesült Királyság viszont igen, és jó ideje le is állt a bombák gyártásával.
Az Egyesült Királyságot az utóbbi időben számos kritika érte, amiért fegyvereladásainak kétharmada a Közel-Keletre irányul. Ebből oroszlánrész Szaúd-Arábiáé, egyes becslések szerint a jemeni háború kezdete óta London 3,3 milliárd font értékű fegyverre kötött szerződést Rijáddal. Nagy-Britannia egyébként tanácsadóként is részt vesz a jemeni háborúban, bár állításuk szerint a célpontválasztásban nem segítenek, csupán annak elbírálásában, hogy a csapás sérti-e a nemzetközi jogot.
A nyolcvanas években gyártott BL755 típusú bomba mintegy 450 kilogrammos, és 147 darab kisebb robbanó töltetet tartalmaz. Elsősorban páncélosok ellen használatos, de élőerő ellen is bevethető.
A jemeni háborúban eddig nagyjából négyezer civil veszítette életét, emberi jogi szervezetek gyakran vádolják Szaúd-Arábiát háborús bűnök elkövetésével.