Az eredmények 98 százalékos összesítése szerint a Belső Macedón Forradalmi Szervezet – Macedón Nemzeti Egység Demokratikus Pártja (VMRO–DPMNE) a voksok 37,94, míg az ellenzéki, balközép Macedóniai Szociáldemokrata Unió a szavazatok 36,63 százalékát kapta meg. Vasárnap éjjel mindkét párt a saját győzelmét ünnepelte, pedig egyikük sem alakíthat önállóan kormányt. A választáson körülbelül 67 százalékos volt a részvétel.
Bejutott még a 123 tagú szkopjei törvényhozásba: az albán etnikai párt, a Demokratikus Unió az Integrációért (7,33 százalék). Macedónia albán szavazói körében a második helyre várták az Albánok Demokratikus Pártját, de végül csak a negyedik lett. Két, viszonylag új alapítású szervezet is megelőzte őket; a Besa és az Albánok Szövetsége.
A választásokat azért kellett két évvel előre hozni, mert az ellenzék azzal vádolta meg a kormányt, hogy húszezer embert – köztük politikusokat, bírákat, újságírókat, rendőri és vallási vezetőket – hallgattak le. Nikola Gruevszki kormányfő viszont azzal vádolta meg az ellenzéket és személyesen Zaevet, hogy puccsot készített elő és ő felelős a politikai válságért.
Zaev válaszul hangfelvételeket hozott nyilvánosságra, melyek szerinte a kormány korruptságát bizonyítják, arról tanúskodnak, hogy az ország vezetése több millió dollár közpénzt tulajdonított el, kozmetikázta a választási eredményeket, és politikai ellenfelei ellen használta fel az igazságszolgáltatást. A kormány szerint külföldi kémek készítették a felvételeket.