Börtön vár a magyar rabszolgatartókra Amerikában

Alvás helyett is nemi aktusra kényszerítették a huszonéves, tájékozatlan magyarokat. Durva bűnök Miamiból.

Kuthi Áron
2017. 02. 03. 4:36
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Két, férfiakat prostitúcióra kényszerítő magyar állampolgárt ítélt el egy floridai bíróság. A Miami Herald cikke meg is nevezi a magyarokat, akiket embercsempészetért, bűnszövetkezet szervezéséért és zsarolásért is bűnösnek találtak.

A beszámoló szerint a még szerdán elítélt Berki Viktor és Ács Gábor ügyvédei annyit tudtak felhozni védelmükben, hogy az ellenük tanúskodó, homoszexuális férfiak csak kitalálták, hogy erőszak alkalmazásával prostituálták őket. Mindezt mégpedig azért, hogy ilyen módon valahogy elkerülhessék a Magyarországra való visszatoloncolásukat. A két férfi New Yorkban és Miamiban futtatott három magyar fiút, akiket férfiakkal való szexelésre kényszerítettek, és gyakorlatilag szexrabszolgákként tartották őket.

A tevékenységre céget is alapító banda már 2012-ben biztosan működött, a tanúvallomások szerint az egyik áldozat akkor repült New Yorkba abban a téves hitben, hogy Amerikában legális tevékenységet fog folytatni. A bűnbanda egyik tagját aztán 2015-ben elítélték.

Vas András János 2015 decemberében 11 év börtönt kapott. Bűne szintén az volt, hogy szexrabszolgaságra kényszerített fiatal meleg férfiakat.

Az Index akkor Berkiről azt írta, hogy az amerikai kaland előtt rendőrként dolgozott Magyarországon.

A hatóságok szerint a magyar bűnbanda a GayRomeo.com melegeket kiszolgáló randioldalon vette fel a kapcsolatot áldozataival. Több alkalommal webkamerán is közvetítették a melegek közötti nemi aktusokat. A vallomásokból kiderült, a három szexrabszolga sokszor nem kapott elég ételt, megvonták tőlük az alvást, és ahelyett is kuncsaftokkal való közösülésre kényszerítették őket.

Brenda Mezick ügyész úgy érvelt, figyelembe kell venni azt a súlyosító körülményt, hogy a huszonéves, képesítéssel nem rendelkező áldozataik kiszolgáltatott helyzetben voltak, mert sürgősen pénzre volt szükségük, és mert úgy érkeztek az Egyesült Államokba, hogy nem beszéltek angolul. Az embercsempészetet, a modern rabszolgatartást senki nem tolerálja, ezért mindenki védelmet élvez – összegzett az ügyész a tárgyaláson. 

A peres eljárásban még nem mondták ki a végső ítéletet, de a két férfi feje felett kétszáz év börtön lóg, tekintetbe véve az egyes bűncselekmények után kiróható tételeket.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.