Bizonyítékokról ugyanakkor Trump nem tett említést.
„Milyen mélyre süllyedt Obama elnök azzal, hogy lehallgatta telefonbeszélgetéseimet a legszentebb választási folyamat idején. Ez Nixon/Watergate. Gazfickó (vagy beteg)!” – közölte az elnök Twitter-felületén. Szavaival arra a Richard Nixon néhai amerikai elnök idején kitört, Watergate-ként elhíresült botrányra utalt, amely miatt Nixon lemondásra kényszerült.
Trump – szokásához híven – ismét több Twitter-bejegyzést tett fel helyi idő szerint hajnalban. Egy következő bejegyzésben azt írta, „csak most tudta meg”, hogy a New York-i Trump-toronyban lehallgatták beszélgetéseit, de „nem találtak semmit”.
A Fehér Ház nem fűzött hozzá semmit Trump állításaihoz. Obama szóvivője, Kevin Lewis viszont néhány órával később cáfolta, hogy az exelnök utasítást adott volna Trump lehallgatására.
„Az Obama-kormány egyik alapszabálya volt, hogy a Fehér Ház egyetlen tisztségviselője sem avatkozott bele soha semmilyen, az igazságügyi minisztérium által folytatott vizsgálatba” – mondta Kevin Lewis – „Ennek a gyakorlatnak a részeként sem Obama elnök, sem a Fehér Ház nem adott soha utasítást egyetlen amerikai állampolgár megfigyelésére sem. Bármilyen más sugalmazás egyszerűen hamis.”
Eric Swalwell demokrata párti képviselő a Fox News hírtelevíziónak nyilatkozva nem tulajdonított nagy jelentőséget Trump állításainak, s némi élccel megjegyezte, hogy „csak az elnök korai keléséről van szó”, amikor Trump „rutinszerűen tweetel” egy kicsit.
„Az elnökök senkit se hallgatnak le. Ezt az igazságügyi minisztérium végzi az FBI-jal egyetértésben, és kell hozzá bírói engedély” – szögezte le Swalwell.
Trump nem először vádolja elődjét azzal, hogy alá akarja ásni a hatalmát. A republikánusokhoz közel álló Fox televízió riportere kérdezett rá arra még kedden: nem gondolja-e az elnök, hogy a kormányzati kiszivárogtatások és a republikánus politikusok lakossági fórumain tapasztalt tiltakozások hátterében Barack Obama volt elnök áll-e, mire Donald Trump határozott igennel válaszolt. Az elnök szó szerint kijelentette: „Azt gondolom, hogy Obama van a háttérben. Azt is gondolom, hogy ez politika. Ez így működik.”
Hírügynökségek ezzel összefüggésben felemlegetik, hogy Trump republikánus kormányára nyomás nehezedik a Szövetségi Nyomozó Iroda (FBI) és a kongresszus részéről amiatt, hogy kampánystábjának egyes emberei az elnökválasztás kampánya idején orosz diplomatákkal találkoztak.
Az elmúlt héten Jeff Sessions igazságügyi miniszter került a demokraták és a sajtó célkeresztjébe amiatt, hogy a kampány idején – még szenátorként – kétszer is találkozott Szergej Kiszljak orosz nagykövettel, de erről nem tett említést beiktatása előtti szenátusi meghallgatáson.