Michael Flynn ügyvédje útján jelezte hajlandóságát, és erről a The Wall Street Journal csütörtökön este internetes oldalán számolt be.
Az ügyvéd, Robert Kelner közleményében így fogalmazott: „Flynn tábornoknak, ha a körülmények lehetővé teszik, természetesen van egy elmondandó története”, de cserébe védelmet szeretne az „inkorrekt bűnvádi eljárással” szemben.
A nemzetbiztonsági főtanácsadónak részben éppen azért kellett távoznia posztjáról februárban, mert Donald Trump elnöki beiktatása előtt kétszer is találkozott Oroszország Washingtonba akkreditált nagykövetével, Szergej Kiszljakkal, ám ezzel kapcsolatban félrevezette Mike Pence alelnököt, az elnököt pedig állítólag nem is informálta.
A közlemény szerint Kelner ügyfele megbízása alapján mind a képviselőház, mind a szenátus hírszerzési bizottságával egyeztetett Flynn szándékairól. A képviselőházi bizottság szóvivője, Jack Langer azonban cáfolta az ügyvédet.
„Michael Flynn nem ajánlotta fel részvételét a meghallgatáson” – írta közleményében. A szenátusi bizottság egyelőre nem reagált a hírre.
A The Wall Street Journal információi szerint – bár az ügyvéd ezt nem említette – Flynn a Szövetségi Nyomozóirodának (FBI) is felajánlotta az együttműködést. Az FBI nem kívánta kommentálni a lap információját.
A képviselőház hírszerzési bizottsága után csütörtökön a szenátus hírszerzési bizottsága is megkezdte a meghallgatásokat Donald Trump és kampánycsapata elnökválasztási kampánybeli esetleges oroszországi kapcsolatfelvételeiről, illetve Oroszországnak az elnökválasztási folyamatba való feltételezett beavatkozásáról.