A Yonhap helyi hírügynökség tudósítása szerint először az elnök hívei találkoztak a főváros központjában. Kitartottak meggyőződésük mellett, miszerint Pak Kunhje csupán „áldozat” a Samsung Groupot érintő korrupciós botrányban, amely fő értelmi szerzőjének a tüntetők e csoportja a felfüggesztett elnök közeli barátját, Csoj Szun Szilt tartja.
Az ügyészek szerint a kedden szintén korrupcióval megvádolt Li Dzse Jong – a Samsung Csoport tényleges irányítója – 36 millió dollárnyi (több mint 10 milliárd forintnyi) kenőpénzt fizetett Pak elnöknek és Csoj Szun Szilnek, hogy kormányzati segítséget kapjon a vállalat irányításának „zökkenőmentes” átvételében. A pénzek két olyan alapítványhoz kerültek, amelyeket Csoj felügyelt, csakhogy ez utóbbinak annak ellenére volt beleszólása a kormányzati és vezetői kinevezési kérdésekbe, hogy semmilyen hivatalos tisztsége nem volt. „Hamisan vádolják az elnököt!” – kiabálták a tüntetők.
Az államfő ellen tüntetők viszont szerdán immár tizennyolcadik alkalommal vonultak fel Pak Kunhje államfő hatalmának tavaly decemberi felfüggesztése óta.
Az YTN helyi televíziós lánc által közzétett képek tanúsága szerint a hatóságok autóbuszsorokkal állták el a két tábor közötti utat. Mindkét csoportnak a szervezői úgy rendelkeztek korábban, hogy külön útvonalon vonulnak végig. A két menetben összesen 16 ezren vettek részt.
A tüntetésekre azután került sor, hogy Hvang Kjo Ahn ideiglenes elnök nem hosszabbította meg hétfőn a dél-koreai államfőt érintő korrupciós botrányt vizsgáló különleges ügyészség megbízatását. Az igazságügyi testület mandátuma hetven napra szólt, és február utolsó napján, kedden járt le. A dél-koreai ügyészség aznap vádat emelt Li Dzse Jong, a Samsung tényleges irányítója és négy másik vezetője ellen.